Nový trik zlodějů aut: Používají obyčejnou minci

                   

Zloději aut jsou stále o krok vepředu. A jak se ukazuje, nemusí používat žádnou sofistikovanou techniku. Mnohdy jim postačí obyčejná mince. Ta je jejich novým postupem, díky kterému se chtějí dostat do aut nic netušících majitelů. A to buď proto, aby vzali věci ve voze uložené, nebo proto, aby s vozem ujeli a ten následně prodali na náhradní díly.

Trik s mincí je velmi jednoduchý

Je až s podivem, jak jednoduchý trik to je. Přitom skutečně může fungovat. Cílem zlodějů je jednoduchá věc. Zabránit majiteli vozu v jeho zamčení. K tomu je použita právě mince, která je v nestřeženou chvíli zastrčena mezi kliku a samotné dveře. Klika dveří tak zcela nedolehne, což následně znamená jediné. Při zamykání nejsou tyto dveře uzamčeny. Zloděj tak má do vozu přístup, aniž by se o cokoliv snažil.

Umístění mince je otázka okamžiku

Je jasné, že umístit takovou minci není až tak velký problém. Nejčastěji je tento trik využíván v obchodních centrech, kde jsou přeplněná parkoviště a masy lidí. Zloději stačí předstírat, že kolem vašeho vozu pouze prochází k jiné řadě automobilů, kde bude hledat ten svůj. Takovým lidem, kteří takto po parkovišti chodí nikdo nevěnuje pozornost. Přitom stačí vteřina a mince u tloušťce pár milimetrů je v nestřežený okamžik umístěna pod kliku vašeho vozu. Třeba u spolujezdce, nebo u zadních dveří. Následně majitel vozu stiskne tlačítko zamčení na dálkovém ovladači, ale kvůli minci se vůz nezamkne.

Ochrana před zloději je jednoduchá

Pokud se nechcete stát obětí tohoto nového triku, je pomoc celkem jednoduchá. Pokud máte starší automobil, poctivě ručně zkontrolujte, zda je skutečně zamčeno. Pokud máte automobil novější, je vhodné zamykat ho z kratší vzdálenosti a při tom své auto sledovat. Pokud některé dveře nejsou dovřené, může to systém centrálního zamykání symbolizovat. Buď typickým zvukem, kdy uslyšíte, že se zapadnutí zámků nepovede, nebo třeba blinkry. V obou případech víte, že něco není v pořádku a můžete jít kontrolovat co to je.

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná