Dlouho očekávaná premiéra je tady. Osmá generace jednoho z nejpopulárnějších aut, kterým je Volkswagen Golf. Čím auto překvapí primárně? Elektřinou. Ta bude hrát v novém golfu hlavní roli. K tomu všemu přidejme zajímavý vzhled, propracovaný interiér a dobrou výbavu, včetně řady asistenčních systémů.

Sázka na hybridní pohon

I když mnoho lidí očekávalo, že nový Volkswagen Golf bude k dispozici i v čistě elektrickém provedení, nestalo se tak. Automobilka sází výhradně na hybridní pohon. K dispozici bude hned 5 takových variant, které poznáte celkem jednoduše. Ponesou označení eTSI. Půjde o mild-hybridní systém, který bude k dispozici ve výkonech 110, 130 a 150 koní. Tato standardní nabídka hybridů bude doplněna ještě další zajímavou dvojici. A to takzvaný eHybrid, což je označení pro PHEV variantu. Klasická verze bude k dispozici s výkonem 204 koní a dále tu bude také verze GTE s výkonem 245 koní.

Nechybí ani nafta

Pokud se podíváme na motorizace pod kapotou, tak by měl Volkswagen Golf nabídnou dva benzinové motory o výkonu 90 nebo 110 koní. Ty budou doplněny také dvojicí naftových motorů s výkony 115 nebo 150 koní. Jde o jedny z nejmodernějších motorů, které mají dva katalyzátory nebo nový systém vstřikování AdBlue. To vše z jednoho jediného důvodu – ekologie.

Důraz primárně na bezpečí
Pokud jsou další novinky, které mají ambici zaujmout, tak se rozhodně jedná o řadu bezpečnostních prvků. Když si je postupně začneme mapovat, musíme zmínit třeba systém Front Assist který zabraňuje kolizi. Dále je to adaptivní tempomat využívající systém komunikace Car2X upozorňující na blížící-se kolonu. Dále to bude Travel Assist který už přináší první pokusy o autonomní řízení.

Opomenout nelze také další zajímavé prvky výbavy, jako je například připojení k internetu, dále to bude i asistent pro jízdu v pruzích, systém rozpoznávání překážek, stejně jako nelze opomenout ani světla s funkcí LED Matrix, která jsou však za příplatek. Samozřejmostí má být také automatická klimatizace, streamovací služby We Connect, nebo také bezklíčové startování.