Nový Volkswagen Golf je ve výrobě. Debutovat bude 24. října

                   

Očekávaná novinka v podobě nové, nyní už osmé generace populárního vozidla Volkswagen Golf je ve výrobě. Oznámila to automobilka. Také uvedla termín, kdy by měl nový model debutovat. Datum je stanoveno na 24.10. Doufejme, že toto datum již bude končené. Jak Volkswagen sám přiznal, původně měl v plánu představit svůj nový Golf ve Frankfurtu. Z toho ale nakonec sešlo. Hlavním důvodem bylo i představení novinky ID.3 a nikdo nechtěl předvídat co by se stalo, kdyby Golf přitahoval větší pozornost. Termín 24.10. již má být stoprocentně reálný.

Nezaměnitelný styl a nové standardy

Přesně takto mluví o osmé generaci vozu Volkswagen Golf samotná automobilka. Toto vyjádření znamená jediné. Má rozhodně lákat na velmi povedený design, který bude určitě stále vycházet z předchozích modelů, ale nabídne i něco modernějšího. Ostatně zveřejněná skica toto tvrzení jenom podporuje. Zapomínat nelze také na to, že vůz bude s největší pravděpodobností využívat i elektřinu, což je právě onen nový standard, který měla automobilka na mysli.

Speciální debut

Když Frankfurt nevyšel, rozhodl se Volkswagen k tomu, že svůj nový Golf představí v podstatě samostatně. A to na speciální výstavě konané ve Wolfsburgu. Zde bude novinka hlavním lákadlem, proč se přijít podívat.

Výroba klasické verze již začala

Volkswagen potvrdil, že se Golf již začal vyrábět. Tedy ve své klasické hatchback verzi. Později mají být přidány i další verze vozu, a to jak v podobě praktičtějšího Golfu Variant, který lze popsat jako karosářskou verzi kombi, tak i v podobě verze GTI a také verze R, což jsou ostřejší modely hlavně pro milovníky jak výkonu, tak i zajímavějšího designu.

Jsou však o verze, s jakými Volkswagen už nepočítá. Nový Golf nebude k dispozici ani ve verzi minivanu Sportwan, ani nebude ve verzi třídveřového hatchbacku. Důvodem, proč se od těchto dvou provedení opouští jsou především slabé prodeje, a tak není důvod je stále držet při životě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články