O chybách při doplňování paliva ne každý řidič ví. Dělá je nevědomě

                   

Řeklo by se, že dojet k čerpací stanici a zde doplnit palivo není nic složitého. Opak však může být pravdou, jelikož řada řidičů může dělat řadu chyb. Společně se podíváme na ty hlavní. Dost možná zjistíte, že chybujete také. Co konkrétně lze dělat špatně?

Záměna paliva

Může se to stát každému. Třeba vlivem nepozornosti, ale i vlivem toho, že často střídá auta. Dobrou zprávou je to, že pokud máte benzinový motor, je nepravděpodobné, že do nádrže natankujete naftu, jelikož má větší ústí tankovací pistole. Naopak k tomu bohužel dojít může. Proto buďte pozorní a zkontrolujte, zda označení na víčku nádrže i tankovací pistoli sedí.

Tankování při zapnutém motoru

Mnozí si chtějí ušetřit čas a tak při tankování nevypínají motor. Jde však o velkou chybu, která by se mohla vymstít. Nejenom, že může dojít k různým technickým závadám, ale hlavně je tu riziko statické elektřiny. U moderních vozů jsou sice rizika minimální, ale pokud máte auto opravdu staré, dejte si na tento způsob pozor.

Čerpání paliva až po okraj

I toto je známá chyba. Řada lidí se snaží natankovat doslova až po okraj, až po víčko nádrže. Díky tomu si sice mohou o pár desítek kilometrů prodloužit dojezd, ale také se zapomíná na problém. Tím prvním může být to, že některá auta v takovém případě nedovolí nastartovat. Druhým rizikem může být to, že se v nádrži bude zvyšovat tlak, což je také celkem nebezpečné.

Nevytažení tankovací pistole

Tato chyba je spíše z kategorie nepozorností. Není nic neobvyklého, že člověk zapomene vytáhnout tankovací pistoli z vozu, rozjede se a problém je tu. Nutno říci, že riziko požáru je v tomto případě spíše menší, ale samotné poškození stojanu rozhodně není nijak levnou záležitostí. Naopak.

Otevřené auto

Tankujete a nezamykáte při tom auto? A necháváte ho odemčené i ve chvíli, kdy jdete platit? Pamatujte na to, že zloději nikdy nespí a toto může být problém, na které můžete šeredně doplatit. Mějte to na paměti.

Foto: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články