Řidič zachránil životy svým kaskadérským manévrem | AutoŽivě

Řidič zachránil životy svým kaskadérským manévrem. Obětoval vlastní auto, aby zastavil ženu jedoucí v bezvědomí

Řidič osobního automobilu díky svému pohotovému manévru zachránil život řidičce. Když omdlela, její auto najelo na dálnici na travnatý pás.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Henry Temmermans
                   

Díky rychlému zásahu obětavý řidič pravděpodobně zachránil život řidičky auta, které vjelo na travnatý pás u dálnice. Svou rychlou a obezřetnou reakcí se mu podařilo zpomalit, a nakonec zastavit vozidlo, které by jinak narazilo do svodidel či dalšího automobilu. Předešel tak velkému neštěstí a případným zbytečným ztrátám na životech.
Statistiky nehod

Jen v roce 2021 na českých silnicích došlo k více než 90 000 dopravních nehod. Ty si vyžádaly téměř 500 mrtvých a 20 000 zraněných, z toho 1 381 s těžkými zraněními. Nejvíce nehod je způsobeno nepřiměřenou rychlostí a nedáním přednosti v jízdě. Škody způsobené letošními dopravními kolizemi se vyšplhaly již k 6,8 miliardám korun. Přestože škody na majetku je možné vyčíslit poměrně jednoduše, škody na zničených lidských životech jsou nevyčíslitelné.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Na silnicích bychom měli dbát opatrnosti nejen ve vlastní pozici řidiče, ale zároveň také sledovat provoz a jízdu okolních vozidel. To udělal právě řidič z Nizozemska, který svým pohotovým zásahem zabránil neštěstí: „Vždycky se snažím věnovat pozornost okolním vozidlům. Spousta nehod vzniká z nedbalosti a já se tomu snažím předejít,“ vysvětluje řidič jménem Henry Temmermans. „V tomto případě se to zjevně vyplatilo,“ dodává s úsměvem.

Obětoval vlastní auto pro záchranu druhých

„Viděl jsem, jak vozidlo v mém směru sjelo ze silnice a jelo po travnatém pásu,” vysvětluje situaci Henry. Řidič v tu chvíli nevěděl, jestli je šoférka tohoto vozidla v bezvědomí, upadla do mikrospánku nebo má jiné zdravotní obtíže. Auto nejdříve jelo po travnatém pásu a později začalo vjíždět zpět na dálnici, kde projížděla další auta. „Věděl jsem, že musím zakročit,“ popisuje řidič. Svým autem tedy vjel před neřízeně se pohybující vozidlo, které po nárazu zastavilo.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak se ukázalo, řidička za volantem omdlela a její auto se tak neřízeně řítilo vstříc neštěstí. Díky hrdinskému zákroku uvědomělého řidiče zastavilo a řidička byla záchrannou službou převezena do nemocnice. Henry sice po nehodě nemohl odjet svým autem, protože si ho během manévru poškodil, domů jej ale odvezl jiný řidič. „Obětoval jsem své auto pro život dalšího člověka. Celé to mohlo skončit velkým neštěstím. Jsem rád, že to dopadlo takhle,“ dodává nakonec Henry.

Co byste v takové situaci dělali vy?

Zdroj: Henry Temmermans, RTV Nunspeet

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
Populární americký symbol představuje jeden z prvních hoaxů. Vzorem amerického Strýčka Sama byl obchodník s masem
Události247.cz
SMS karantény? Je otázka, kdy zprávu otevřeme a jestli ji vůbec přečteme, říká advokát Bláha
VědaŽivě.cz
Jak se ptáci naučili létat? 3 vycvičení netopýři pomáhají vědcům zjistit, jak ptáci poprvé vzlétli
adbz.cz
Seznam nejdražších psích plemen pro rok 2022: Tibetského mastifa pořídíte i za 42 milionů korun