Objevila se téměř nová Škoda Favorit, které je přes 28 let. Nyní je na prodej

                   

Představte si, že máte v garáži zaparkované auto, se kterým téměř nejezdíte, a po několika letech se ho rozhodnete prodat. Auto je ve skvělém stavu, ale to vám téměř nikdo neuvěří, protože autu už je téměř 30 let. Nakonec ho ale prodáte. Nový majitel bude jistě rád, protože udělá nákup roku. Auto se navíc velmi brzy zařadí mezi veterány a on tak s ním bude moci jezdit na srazy, kde budou obdivovat jeho perfektní stav. Přesně takovým vozidlem je Škoda Favorit, která byla prodána na Ukrajině. Zajímavostí je, že vozidlo je opravdu jako nové.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Téměř třicetiletý veterán

Na Ukrajině se jednomu majiteli podařilo najít vozidlo značky Škoda, které měl po dlouhá léta uzavřené v garáži. Nyní se ho snaží prodat. Konkrétně se jedná typ Škoda Favorit z roku 1992. I přes takovou dlouhou dobu mělo auto najeto jen 7200 km, což je opravdu málo. Vozidlo tedy nebylo nijak opotřebované a motor byl téměř jako nový. Brzy se v něm bude zřejmě prohánět nový majitel.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Mnoho let garážované

Vozidlo Favorit stálo po mnoho let v garáži, protože zde bylo zapomenuto po smrti jeho bývalého majitele. Naštěstí bylo po několika letech znovu objeveno, očištěno, obnoveno a připraveno znovu do provozu. Podle fotografií vozidla lze soudit, že Favorit je ve velmi dobrém stavu, přestože mu je až 28 let. Navenek to vypadá, že nemá žádné problémy. Kufr i lak jsou také v dobrém stavu a vozidlo tak celkově působí jako velmi zachovalé. Ve skutečnosti se o nové auto vůbec nejedná.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Cena není dosud známa

Pod kapotou Favorita se ukrývá 1,3litrový karburátorový motor. Aktuální majitel tohoto vozu je připraven vůz prodat. Jen cena doposud nebyla oznámena, nicméně to určitě nebude dosahovat závratných výšin. Automobilka Škoda vyráběla kompaktní Škodu Favorit v letech 1987 až 1994. Následně byla nahrazena modelem Škoda Felicia, na které spolupracovali odborníci z firmy Volkswagen.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění