Obliba malých SUV stoupá. V Polsku je nejpopulárnější vůz od nás

                   

Takzvaná malá SUV, též označovaná jako crossovery, jsou stále populárnější kategorií vozidel. Lákají hlavně na svou velikost, a s ní spojenou praktičnost, ale zároveň nejsou tak velká, aby se s nimi nedalo bez problémů jezdit i ve městě. Automobilky si jsou vědomi celkové poptávky a tak v jejich portfoliu vozy tohoto typu rozhodně nechybí.

V Polsku dominuje mladoboleslavská automobilka

Zájem o menší SUV jsou po celém světě a zajímavé je, že daný trh je napříč různými státy opravdu různý. V jedné zemi dominuje jedna značka, v druhé zase jiná. My se aktuálně podíváme k našim sousedům, kde je zajímavostí to, že tu dominuje mladoboleslavská automobilka. Konkrétně potom vůz Škoda Kamiq. Toho se v Polsku prodalo za letošní rok zatím 1 710 jednotlivých modelů, díky čemuž je tato tuzemská stále ještě zajímavá novinka na vrcholu polského žebříčku v této kategorii.

Jak jsou na tom další vozy?

Škoda Kamiq tedy v segmentu menších SUV v Polsku jasně dominuje. A jak jsou na tom další vozy, o které je u našich sousedů zájem? Na druhém místě se nachází Kia Stonic. Ta se může chlubit počtem 1 049 zaregistrovaných kusů. Je však jasně patrné, že ztráta na první Kamiq je opravdu velká. A navíc korejské automobilce celkem výrazně dýchá na záda ta německá, protože vůz Volkswagen T-Roc, který je na třetím místě, byl prodán v počtu 1 015 exemplářů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

V TOP 10 jsou zajímavé kousky

Podívejme se i na další vozy, které u Poláků v tomto segmentu dominují. Na místě čtvrtém se nachází další Volkswagen, tentokrát s označením T-Cross, kterého se prodalo 871 kopií. A jenom těsně za ním můžeme najít model Seat Arona, kde se počet kusů které mají nového majitele, zastavil na čísle 869.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Dále je to také model Renault Captur, kterého se prodalo 789 kusů, a o kousek za ním se nachází zajímavě vypadající a stále populárnější Hyundai Kona se 725 prodanými kusy. Tomu však na záda jasně dýchá Opel Grandland X s počtem 719 nově zaregistrovaných kopií. S odstupem za ním je Nissan Juke s 630 prodanými exempláři a desítku nejžádanějších uzavírá Honda HR-V s počtem 563 prodaných kopií.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí
adbz.cz
adbz.cz
Trvalo pár let, než mu „vyrostla první židle“. Geniální –⁠ přitom stačí k novému stromku přidělat formu a chvíli počkat