Obliba malých SUV stoupá. V Polsku je nejpopulárnější vůz od nás

                   

Takzvaná malá SUV, též označovaná jako crossovery, jsou stále populárnější kategorií vozidel. Lákají hlavně na svou velikost, a s ní spojenou praktičnost, ale zároveň nejsou tak velká, aby se s nimi nedalo bez problémů jezdit i ve městě. Automobilky si jsou vědomi celkové poptávky a tak v jejich portfoliu vozy tohoto typu rozhodně nechybí.

V Polsku dominuje mladoboleslavská automobilka

Zájem o menší SUV jsou po celém světě a zajímavé je, že daný trh je napříč různými státy opravdu různý. V jedné zemi dominuje jedna značka, v druhé zase jiná. My se aktuálně podíváme k našim sousedům, kde je zajímavostí to, že tu dominuje mladoboleslavská automobilka. Konkrétně potom vůz Škoda Kamiq. Toho se v Polsku prodalo za letošní rok zatím 1 710 jednotlivých modelů, díky čemuž je tato tuzemská stále ještě zajímavá novinka na vrcholu polského žebříčku v této kategorii.

Jak jsou na tom další vozy?

Škoda Kamiq tedy v segmentu menších SUV v Polsku jasně dominuje. A jak jsou na tom další vozy, o které je u našich sousedů zájem? Na druhém místě se nachází Kia Stonic. Ta se může chlubit počtem 1 049 zaregistrovaných kusů. Je však jasně patrné, že ztráta na první Kamiq je opravdu velká. A navíc korejské automobilce celkem výrazně dýchá na záda ta německá, protože vůz Volkswagen T-Roc, který je na třetím místě, byl prodán v počtu 1 015 exemplářů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

V TOP 10 jsou zajímavé kousky

Podívejme se i na další vozy, které u Poláků v tomto segmentu dominují. Na místě čtvrtém se nachází další Volkswagen, tentokrát s označením T-Cross, kterého se prodalo 871 kopií. A jenom těsně za ním můžeme najít model Seat Arona, kde se počet kusů které mají nového majitele, zastavil na čísle 869.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Dále je to také model Renault Captur, kterého se prodalo 789 kusů, a o kousek za ním se nachází zajímavě vypadající a stále populárnější Hyundai Kona se 725 prodanými kusy. Tomu však na záda jasně dýchá Opel Grandland X s počtem 719 nově zaregistrovaných kopií. S odstupem za ním je Nissan Juke s 630 prodanými exempláři a desítku nejžádanějších uzavírá Honda HR-V s počtem 563 prodaných kopií.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články