Obujte letos na zimu Barum Polaris 5 – testy těchto pneumatik jsou výtečné

                   

Jak se neustále opakuje ve známém kultovním seriálu Hra o trůny: „Zima přichází!“ A pro nás řidiče je to mnohem více než jen holá věta. Znamená to dát do cajku automobil, a hlavně – přezout na zimní. Potřebujete nové zimní obutí? Vsaďte letos na Barum.

Léto pomalu končí a počasí nám připomíná, že zima je tady co nevidět. Mnohdy nás už v říjnu postraší první sníh, i když pak se obvykle na dlouho opět odporoučí. Rozhodně je však lepší si nákup pneumatik naplánovat na dřívější období, a i do pneuservisu se objednat s předstihem. Řidiči obvykle zvedají telefon, aby se na přezutí objednali, až ve chvíli, když média začnou strašit sněhovou kalamitou, nebo když se již pomalu probudíme do sněhové nadílky. Pak pro nás pneuservis nemá termín na nejbližší měsíc a musíme přezouvat neodborně doma. Nebo nejsme na výměnu připraveni, a i když jsme věděli, že budeme potřebovat nové „gumy“, kupujeme je až na místě, tedy v pneuservisu. A to je vždy mnohem dražší, než kdybychom si zimní pneumatiky objednali v kvalitním e-shopu na internetu.

Co nám říká zákon o zimních pneumatikách?

Mnohé asi překvapí, že zákon mít zimní pneumatiky nijak striktně nestanovuje, ale… A to „ale“ je velice důležité. Pokud totiž dojde ke splnění podmínek stanovených zákonem, povinnost mít zimní pneumatiky tady je. A kdo si troufá v zimě risknout, že druhý den bude naše auto dle zákona nepojízdné, nebo že se v průběhu naší cesty změní jízdní podmínky natolik, že ani nebudeme schopni dojet?

Co tedy říká zákon? Ten mluví o tom, že pokud je v období mezi 1. listopadem a 31. březnem na pozemní komunikaci souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy bude vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led a námraza, mají řidiči vozidel kategorie M a N povinnost jezdit výhradně na zimních pneumatikách s hloubkou dezénu minimálně 4 mm (platí pro všechny čtyři pneumatiky).

Proč vsadit na zimní pneumatiky Barum?

Už na začátku jsem zmínil své doporučení, vsadit letos na tradičního výrobce pneu – konkrétně na Barum. Je to největší český výrobce pneumatik, dnes již zastřešen německým koncernem Continental AG. Díky tomu získala firma přístup k technologickému zázemí světoznámé značky a je to poznat. Vývoj je rychlejší a značka dokáže nabízet pneumatiky ve skvělém poměru cena/výkon. 

TIP: Věděli jste, že tradice historie značky Barum se píše již od roku 1932? Mimochodem, mnohé nejspíš překvapí, že značka je složena z názvu třech gumárenských gigantů: Baťa, Rubena a Matador.

Barum Polaris 5 doporučují i Pneumatiky.cz

Zimní pneumatiky Barum Polaris 5 jsou výborné pneumatiky, do nichž se již vepsalo ideální partnerství tradiční značky Barum a prémiových technologií německého koncernu Continental. Za skvělou cenu nabízí Barum Polaris 5 spolehlivost v náročných zimních podmínkách. Směs pneumatiky perfektně odolává teplotním změnám. Pneumatiky poskytují skvělou přilnavost na sněhu i náledí a mají vynikající stabilitu. Podívat se můžete na jednotlivé detaily Barum Polaris 5 graficky znázorněné nebo shlédnout produktové video zaměřené na tento dezén.

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články