Fiat Ulysse je nejlevnější obytňák v nabídce. Za 198 tisíc Kč poskytne luxus milionových karavanů

Když není na Multivan, ale chcete něco podobně praktického, a přitom nenápadného, dají se i přesto najít nečekaně zajímavé kousky. Jako třeba tento obytný Ulysse.

i Zdroj fotografie: mobile.de
i Zdroj fotografie: mobile.de
i Zdroj fotografie: mobile.de
i Zdroj fotografie: mobile.de
i Zdroj fotografie: mobile.de
i Zdroj fotografie: mobile.de
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

A možná bychom hned opravili nadpis tohoto článku: nemusíte ani tak toužit po obytném voze se vším všudy, třeba jen hledáte kompaktní automobil, kde se dá v noci pohodlně vyspat ve dvou, přes den posedět u stolečku a u jídla a zaparkovat s ním kdekoli – a na Multivan zkrátka není dost financí. Což se dá pochopit, neb Volkswagen si z Multivanu udělal „generátor peněz“ a kultovní automobil prodává za cenu, která zdaleka není pro každého. Pro vás pro všechny tady máme jeden zajímavý tip. Pojďme se na něj společně podívat.

Ulysse je volba rozumu (a ceny)

Přiznám se, že jsem cíleně hledal Fiat Ulysse. Když pominu to malinko nepraktické jméno (Clio nebo Scala to zkrátka není) a opravdu příšerný design přídě (pokud to měl být pokus o „remake“ dvou světel nad sebou z Multiply, tak popravdě moc nevyšel), nabízí zbytek auta už jen samé výhody. A protože zdaleka nedosahuje popularity jako jeho slavnější sourozenci (Citroën C8 a Peugeot 807, čtvrtým byla Lancia Phedra), očekával jsem, že by mohl být za rozumnější cenu. A tak jsem našel tohle.

iZdroj fotografie: mobile.de

Ulysse s osvědčeným dieselovým Multijet dvoulitrem a relativně nízkým nájezdem (80 000 km) si totiž vzal do parády někdo, kdo chtěl „Multivana ve Fiatu“. A ještě to byl navíc buďto truhlář, nebo měl vztah k Selské jizbě a práci se dřevem jako takové. Můžete se nad jistou optickou nepatřičností světlého dřeva v MPV od Fiatu sice usmívat, ale víte co? V noci vám to tuším vadit nebude a při obědu někde po cestě také ne. A jako bonus budete mít vůni lesa v autě po celý rok, nepotřebujete ani vonný stromeček.

Dostat ložnici i sezení do Fiatu muselo dát zabrat

Celé to muselo dát docela dost práce, neb ačkoli je Ulysse vcelku prostorné auto, udělat z něj ložnici i pokoj současně chce už trochu talentu a plánování v interiéru. Výsledek by se ale možná mohl líbit všem, kdož mají omezený rozpočet, chtějí něco nenápadného a současně úsporného na provoz. Tento Fiat všechno splňuje do puntíku a požaduje za to v přepočtu necelých 198 000 korun. Psaných „k jednání“, čili bych tam prostor pro slevu minimálně 10 % viděl vcelku realisticky. Jak se vám líbí „mini Multivan“? Napište nám do diskuse pod článkem, děkujeme!

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie

Jak se vám líbí kompaktní „bydlík“?

Zdroj: Mobile.de
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu