Odborníci vysvětlili, jak správně skladovat přes zimu pneumatiky a prodloužit jejich životnost

                   

Správné skladování pneumatik, které přezouváte na jaře a na podzim, je mnohem důležitější, než se na první pohled může zdát, říkají odborníci z německé společnosti Continental. Vlastnosti pneumatik se nesprávným skladováním mohou změnit v negativním směru a jejich životnost se může výrazně snížit. Poškození způsobené nesprávným skladováním může pneumatiky dokonce učinit nepoužitelnými.

Odborníci světoznámého výrobce obutí pro auta hovořili o několika jednoduchých, ale velmi důležitých pravidlech pro ukládání gum.

První pravidlo

Pneumatiky musí být před uskladněním důkladně omyty. A to nejen čistou vodou, ale vždy také saponátem. Po umytí je nezapomeňte vysušit. Jak vidíte, jedná se o velmi jednoduché pravidlo, ale někteří řidiči na něj z nějakého důvodu zapomínají. 

Druhé pravidlo

Řidiči někdy ošetřují pneumatiky ochrannými prostředky. To se absolutně nedoporučuje, říkají odborníci z německé společnosti. Chemikálie způsobí pneumatikám více škody než užitku.

iZdroj obrázku: PxHere

Třetí pravidlo

Je lepší skladovat pneumatiky hermeticky zabalené v igelitových pytlích – každou pneumatiku zvlášť. Před tím je důležité se ujistit, žepytle, stejně jako pneumatiky, jsou suché. Během procesu balení doporučují odborníci z Continentalu odstranění co největšího množství vzduchu. Toho lze dosáhnout například pomocí vysavače. Vzduchotěsný obal zabraňuje odpařování olejů z gumové směsi.

Čtvrté pravidlo

Neskladujte pneumatiky na slunci nebo na teplém místě. Pneumatiky by neměly být vystaveny ultrafialovému záření a teplota vzduchu by neměla být vysoká (nejlépe chladná). Jinak ztratí pneumatiky své vlastnosti.

Páté pravidlo

Pneumatiky by neměly být ponechány venku a je nejlepší je umístit do chladné a suché místnosti bez průvanu a přístupu k přímému slunečnímu světlu se stálou teplotou. Kromě toho musí být umístěny mimo zdroje tepla.

Šesté pravidlo

Při skladování by pneumatiky neměly být v blízkosti generátorů, kompresorů, ohřívačů a běžících čerpadel. V jejich blízkosti nesmí být žádná rozpouštědla, hořlaviny ani maziva.

Sedmé pravidlo

Podle německých odborníků je nejlepší skladovat pneumatiky nastojato. V tomto případě jsou vystaveny menšímu tlaku. Pneumatiky s ráfky lze skladovat ve vodorovné poloze.

iZdroj fotografie: PxHere
Zdroj obrázku: PxHere

Pokud budete postupovat podle těchto jednoduchých pravidel, vysvětlených odborníky, pneumatiky samozřejmě nezastaví stárnutí, ale jejich životnost se výrazně zvýší. ho!

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články