Odemkněte zamčené auto bez klíče. Tyto metody spolehlivě fungují

                   

Jistě to znáte. Dojdete k zamčenému autu a zjistíte, že jste si klíče nechali uvnitř. Jak v takovém případě postupovat, abyste se do vozu dostali? Existuje hned několik spolehlivých metod, díky kterým dveře vozu jistě otevřete. Podívejte se na několik z nich.

Tkanička nebo provázek

Poměrně populární metoda. Pokud nemáte provázek, dá se použít i tkanička od bot. Hlavním cílem je udělat zhruba v jejím středu smyčku, kterou se budete snažit navléknout na onen čudlík ve dveřích. Dveře začnete pootevírat tak, abyste dokázali tkaničku prostrčit dovnitř vozu. Z každé strany máte jeden konec a jejich taháním se snažíte navléknout smyčku na správné místo. Potom utáhnete, zatáhnete a jste ve voze.

Kovová nebo jiná tyč

Tato metoda už je přece jenom náročnější, jelikož budete potřebovat nejenom onu kovovou tyč, ale i něco, čím se vám podaří dostatečně pootevřít dveře. Zde se často používá metoda vzduchového vaku a klínu. Jakmile jsou dveře dostatečně pootevřeny, stačí dovnitř strčit kovovou tyčku a pomocí ní zamykací mechanismus dveří jednoduše uvolnit.

Plastový proužek

Jedná se o metodu, která je podobná jako v případě kovové tyčky. Používá se však jenom u těch vozidel, které mají zamykací mechanismus nahoře. Výhodou tohoto řešení je to, že dveře stačí otevřít jenom mírně. Nevýhodou jistě to, že aut kde by se tato metoda dala použít, přece jenom moc není a tak budete často odkázání na zbývající možnosti.

Ramínko na oblečení

Běžně ho u sebe nemáte, ale pokud si zabouchnete klíčky před domem, je dobré dojít do něho právě pro jedno, klasické drátěné ramínko. To nejprve upravíte do podoby delšího drátu. Jak už jistě tušíte, metoda odemknutí zamčeného vozu bude podobná jako s tkaničkou nebo tyčí. Vaším úkolem bude uvolnit pomocí drátu z ramínka zamykací mechanismus. Nutno však říci, že je třeba vědět, kde ve voze je. Ne na všech vozech tedy může daná metoda fungovat.

Anténa

Ano, dokonce i anténou se dá odemknout automobil. Nutno však říci, že jenom u určitých vozidel. Její použití je celkem netradiční, jelikož se zasouvá pod kliku, kde se s ní následně začne pohybovat do chvíle, než dojde k odemčení zamčených dveří. Nejenom, že je třeba mít u této možnosti správné auto, ale je třeba mít samozřejmě i dostatek cviku.

Přední stěrač

Nejenom anténu, ale i stěrač máte na voze a tak ho můžete hned použít. Postup je v tomto případě velmi jednoduchý. Stačí lehce pootevřít dveře a stěrač prostrčit dovnitř. A to na místo, kde se na dveřích nachází tlačítko pro odemykání a zamykání vozu. Stěračem ho stiskněte a jste uvnitř. Ne každé auto ale má tlačítko na tomto místě. Některé vozy ho mají na středovém panelu, kam se bohužel až tak snadno nedostanete.

Kámen

Na závěr ještě jedna metoda, kterou však skutečně nechte až jako poslední. To proto, že kamenem rozbijete okénko a potom už vůz klasicky odemknete klikou. Nejenom, že je tato metoda spojena s následnou opravou vašeho vozu, ale také budete mít na řadě míst vysypané sklo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články