Odstranění psích a kočičích chlupů z interiéru auta rychlou a účinnou metodou

                   

Otázka srsti v kufru a kabině auta trápí všechny milovníky domácích mazlíčků. Vysavače, gumové stěrače a dokonce i lepicí páska — to vše a mnoho dalších nástrojů  se majitelé zvířat snažili použít, aby odstranili stopy po cestování se svými domácími mazlíčky, ale bohužel, marně. Řešení je přitom mimořádně jednoduché.

Následky jedné cesty s kočkou na chatu lze vyřešit pomocí improvizovaných prostředků: Namočte velkou houbu, jaká se používala na tabuli,l do vody a vydrhněte s ní kočičí chlupy. Na internetových fórech najdete další “zaručená” řešení si rádi vytvářejí: lepicí páska a různé druhy vysavačů, včetně stavebního.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Funguje hlavně v jednom případě

Pokud je v kabině málo chlupů. Ale pokud s vámi zvířecí kamarád cestuje pravidelně, pak už potřebujete zvláštní přístup. A speciální nástroj. K profesionálům, kteří vozidlo vedou do původního stavu jak uvnitř, tak i zvenku, s takovým problémem přijíždějí pravidelně.

Jak si s tím poradí?

Tajemství úspěchu spočívá ve víceúrovňovém přístupu. Samozřejmě, kabina se nejprve vyluxuje, a to pomocí silného vysavače bez nástavců. Trubka se přilepí přímo na potahy a pomalu sbírá srst na povrchu.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Potom přichází na řadu malý trik: přilepené chlupy “zvednou” pomocí stlačeného vzduchu. S takovým úkolem bude si poradí i silnější kompresor. Všechny „napadené oblasti“ musíte projet centimetr po centimetru.

Poté přichází na řadu speciální gumový kartáč s velmi pružnými štětinami, který vám umožní odstranit zbývající stopy pobytu kočky nebo psa dostatečně rychle a bez použití většího úsilí. Pak už nezbývá nic jiného, než se vykoupat. Mimochodem, nezapomeňte zvednout podlahu kufru a potahy sedadel – srst se dostává i pod ně.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Domácí mazlíček v autě je především člen rodiny a další spolujezdec, takže mu musíte zajistit nejen komfort, ale i bezpečnost. Prudké rozjezdy nebo brzdění mohou zvířeti ublížit mnohem víc než víkend sám. Takže než umístíte mazlíčka do kufru nebo do speciálního postroje, nezapomeňte, že auto je prostředkem zvýšeného nebezpečí.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Abyste pak nemuseli lomit rukama a uklízet srst, je lepší vozit kočku v přepravce a psa ve speciální kleci. Koneckonců, cesta na chatu nebo chalupu je jen na dvě nebo tři hodiny. A pak nemusíte čistit celý kufr.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?