Existuje jeden jednoduchý způsob, jak bezpečně odstranit žlutý prach z povrchu vašeho vozu aneb Jaro je opět tady

Řidiči každý rok hledají odpověď na otázku, odkud pochází nepříjemný žlutý prach, který sedá na automobil. Pojďme se podívat, odkud se skutečně bere a jak se jej snadno zbavit.

špinavé sklo i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nastalo jaro a začíná obtížné období pro řidiče, protože opět budou karoserie jejich miláčků pokryty žlutým, těžko čistitelným prachem. Ten se usazuje všude. Existuje jeden jednoduchý způsob, jak toho vaše auto zbavit, aniž byste zbytečně poškodili lak.

Žlutý prach – co to vlastně je?

Řidiči si často myslí, že to není nic jiného než poletující prach ze Sahary nebo možná neekologické praktiky společností. Pravda je mnohem méně komplikovaná. Je to příroda, která vám dává najevo, že právě zahájila jaro. Pyl pochází jak z kvetoucích ovocných stromů a květin, tak z jehličnanů. Nevěřili byste, jak je těžké se zbavit žlutého povlaku na vašem autě. Ten dovede potrápit především majitele automobilů s tmavými barvami laků karoserie.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak odstranit žlutý prach z auta? Přečtěte si, co nedělat

Řidiči si musí pamatovat, že to nejhorší, co mohou udělat, je opláchnout pyl v automatických myčkách automobilů. Toto ošetření se může ukázat jako neúčinné, protože pyl má tendenci ulpívat na karoserii a nemusí se snadno opláchnout. Silné kartáčování zaprášené karoserie může vozidlo poškodit a vést k mikroškrábancům. Ti, kteří opustí myčku, budou viditelní pouhým okem.

Důrazně doporučujeme, abyste špinavý lak nesušili hadříkem. Jedná se totiž o recept na rychlé poškození a otupení laku. Podobně není nutné ani mytí houbou.

Nejlepším řešením je veřejně dostupná vysokotlaká myčka aut. Na začátku stojí za to jemně opláchnout karoserii z větší vzdálenosti. Pak můžete použít větší proud vody. Nečistoty by měly být omyty teplou vodou a později můžete zbytky jemně odstranit šamponem. Na konci je vhodné použít vosk k ochraně karoserie. To zpomalí ukládání další vrstvy prachu nebo městského prachu. Bohužel jako každý rok bude opylování borovic trvat víceméně až do konce června. Řidiči musí být trpěliví a připravit se na častější návštěvy myčky.

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články