Ojetá rodinná auta lze pořídit i s rozpočtem do 30 000 Kč. Toto jsou hlavní kandidáti

                   

Potřebujete praktické rodinné auto, které by bez potíží dokázalo převézt jak všechny členy vaší rodiny, tak i veškerá vaše zavazadla? Výběr v segmentu nových vozů je celkem rozmanitý. Co ale v případě, kdy máte omezený rozpočet? A to na pouhých 30 000 Kč? Je to sice málo, ale nějaké rozumné kandidáty dokážete najít. Toto jsou naše tipy.

Peugeot 806

Vůz Peugeot 806 byl vyráběn v letech 1994 až 2002. I když jeho design neoplývá krásou, musíme říci, že velkou předností je poměrně dobrá ochrana proti korozi. Početné rodiny rozhodně ocení verzi s celkem 7 sedadly, kam se pohodlně vejdou všichni vaši potomci. Z motorizací určitě zaujmou dvoulitry, a to jak v podobě benzinového, tak i naftového.

Renault Espace III

Model Renault Espace III byl ve své době jedním z přímých konkurentů Peugeotu. Vyráběl s v letech od 1996 – 2002. Potěší hlavně dostatek prostoru pro řidiče a spolujezdce. V dalších řadách je to o něco horší, ale nic co by se nedalo zvládnout. Auto zaujme i svou výbavou, jelikož v řadě modelů najdete automatickou klimatizaci či elektricky ovládané okna, či střešní okno. S dvoulitrovou benzinovou motorizací nešlápnete vedle.

Renault Scenic I

I s malým rozpočtem se vám může povést najít slušný vůz Renault Scenic I. Ten vychází z modelu Megane I a vyráběl s v rozmezí let 1996 – 2003. Hlavním negativem auta je velká náchylnost ke korozi, ale jinak s ním budete nadmíru spokojeni. Dostatek místa, velký zavazadlový prostor, ale i dobrá výbava nebo kvalitní motorizace. Tedy pokud sáhnete po těch osvědčených variantách, jako jsou benzinové 1,4, 1,6, 1,8 a 2,0. Jeden z nich doporučujeme také.

Citroen Xsara Picasso

Auto Citroen Xsara Picasso rozhodně zaujme na první pohled. Oproti konkurenčním krabicím se objevil zajímavý styl ve tvaru vajíčka. I když se auto vyrábělo v rozmezí let 1998 – 2012, stále vypadá celkem moderně. Pohodlí vozu ocení jak řidič se spolujezdcem, tak i pasažéři v druhé řadě. Kdo hledá auto s lepší výbavou, může se těšit i na elektrická okna a zrcátka, palubní počítač, klimatizaci, nebo rádio s CD. Z motorizací jsou dobrou volbou ty benzinoví 1.6, 1.8. Eventuálně lze sáhnout i po naftě a pořídit auto s motory 1,6 a 2,0 HDI. Ty však mohou být nevyzpytatelné.

Fiat Multipla

Pokud překonáte to, jak Fiat Multipla vypadá, není to nijak špatné auto. Kdo ho měl nebo má, ten si nemůže vynachválit jeho praktičnost. Vyráběla s v rozmezí 1998 – 2004 a její předností byla hlavně špičková ochrana proti korozi. Zaujme také variabilita sedadel a pochopitelně i dostatečné prostor pro všechny pasažéry. Jako motorizaci lze doporučit benzinový motor o objemu 1,6 litrů s výkonem 100 koní, který běžné rodině plně dostačuje.

Opel Omega B

I když se nejedná o MPV, je Opel Omega B rozhodně dalším z dobrých kandidátů pro větší rodinu. Vyráběl se v letech 1994 – 1999 a zajímavostí je především pohon nikoliv předních, ale zadních kol. Má zavazadlový prostor o objemu 540 litrů a nabídne i dostatek pohodlí pro všechny pasažéry. S čím se však přece jenom musí počítat, to je možný vyšší výskyt koroze. Jestliže nechcete šlápnout vedle ani s motorizací, určitě doporučujeme čtyřválcový benzinový motor EcoTec – 2,0 který byl k dostání ve více výkonových řadách.

Peugeot 406

Další z dobrých rodinných kombíků, které seženete i pod 30 000 Kč je vůz Peugeot 406. Auto se vyrábělo v letech 1995 – 2004 a hlavní předností je jeho dobrá ochrana proti korozi. Vůz pohodlně přepraví až 5 pasažérů, ke kterým se může přidat ještě 526 litrů zavazadel do kufru auta. Zaujme i výbavou, kde nechybí palubní počítač, klimatizace a u některých modelů je to dokonce i kožené čalounění a dále navigace. Zaujme i výběr z dobrých motorů. Jasně vyhovují v podstatě všechny benzinové čtyřválce, nebo naftový motor 2,0 HDI.

Volvo 850

Náš přehled dostupných rodinných vozů zakončíme modelem Volvo 850, které se vyrábělo v rozmezí let 1991 – 1996. Pojme pět lidí a dále nabídne dobrých 420 litrů zavazadlového prostoru. Je vyroben z kvalitních a odolných materiálů, co má velký vliv na jeho celkovou životnost. Správnou volbou je naftový motor o objemu 2,5 litru, který nabídne dobrých 140 koní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články