Ojetá Škoda Superb druhé generace zlevňuje. Kterým motorům se vyhnout a které jsou naopak nejlepší?

Jeden z nejluxusnějších automobilů od Škody je nyní dostupnější než kdy dříve. Jsou však motorizace, kterým je lepší se vyhnout.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Škoda Superb je jedním z nejluxusnějších vozů, které automobilka Škoda nabízí. Tento oblíbený rodinný automobil se na trhu objevuje už od roku 2001, kdy začala jeho výroba. Úspěšně se vyrábí dodnes a za tu dlouhou dobu prošel výraznou modernizací. Starší modely jsou navíc nyní dostupné pro širokou veřejnost díky klesající ceně na trhu. Ne všechny motory těchto automobilů však patří k těm nejspolehlivějším.

Superb se na trhu nachází už 20 let

Od prvního vyrobeného a prodaného kusu si vede tento vlajkový vůz Škody výborně. Na trhu se řadí mezi nejúspěšnější a objevuje se tam už 20 let. Zbrusu nový Superb však nestojí zrovna málo a řada lidí, byť je chce, si je nemůže z finančních důvodů dovolit. Naštěstí cena těchto modelů v ojeté verzi stále klesá, což je činí dostupnějšími.

iZdroj fotografie: Škoda

Bohatá nabídka druhé generace

Druhá generace Superbu vyráběná v letech 2008-2015 má velmi bohatou nabídku. Vybírat můžete z celé řady motorizací, barev a výbavy. Některé motory těchto automobilů se však příliš neosvědčily a je lepší se jim u ojetých modelů obloukem vyhnout. V ideálním případě se vyhněte přeplňovanému vznětovému motoru o obsahu 1,6 litru a malému benzínovému motoru 1,4 TSI. U obou těchto motorů majitelé často řešili různé problémy. 1,4 TSI byl známý především kvůli problémům s ventily.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Spolehlivé motory 1,9 TDI a 2,0 TDI

Nejlepší variantou u této ojetiny je motor 1,9 TDI nebo 2,0 TDI. Tyto motory jsou spolehlivé a schopné dosahovat vysokých nájezdů. Kromě toho disponují slušným výkonem, který se vždy hodí. Některé modely mají navíc pohon všech čtyř kol, který ocení velká spousta řidičů. I přes svou velkou kapacitu a pozoruhodný výkon si Superb zachovává přijatelnou spotřebu, což je pro některé řidiče také důležité. K dispozici je i verze s automatickou převodovkou.

Má i řadu dalších výhod

Superb druhé generace má například oproti Octavii řadu výhod. Je vhodnějším společníkem na dlouhé trasy, a to především kvůli jeho pohodlí. Karoserie je navržena pro maximální pohodlí a zároveň stabilitu vozu. Díky svému velkému prostoru zajistí pohodlí všem cestujícím. Jeho velký zavazadlový prostor zaručuje komfortní přepravu potřebných věcí a při sklopení zadních sedadel se prostor ještě skoro zdvojnásobí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kolik za tuto ojetinu zaplatíte? Zaleží na stavu

S postupem času se jeho cena snižuje, protože přichází nové a nové modely. Superb druhé generace s dvoulitrovým motorem v dobrém stavu se dá sehnat okolo 100 000 – 150 000 Kč. Najdou se i levnější vozy, ty však mají větší počet najetých kilometrů a hrozí vyšší riziko poruchy. Naopak ty s nejnižším nájezdem a v dobré výbavě si stále drží svou cenu. Za dobře udržovaný a málo ojetý vůz zaplatíte i 250 000 Kč.

Zdroj: AutoCar, CarMechanic, Škoda Auto

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Žena, která uprchla před režimem Lukašenka popsala, jak je jeho diktatura mocná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla
adbz.cz
adbz.cz
Praktiky starých šamanů stojí za zkoušku. Stačí ve skleníku zapálit bobkový list a škůdci se mu vyhnou obloukem