Ojeté auto za 30 tisíc. Vybrali jsme slušné vozy nejenom do města

                   

Vybrat ojetinu, která bude praktická, kvalitní, spolehlivá a také levná, to může být oříšek. Zvláště potom v případě, kdy máte k dispozici obnos kolem 30 tisíc korun. Na tento limit jsme se zaměřili a vybrali ojetá auta, která ukazují, že i za málo peněz lze pořídit hodně muziky. Nějaké kompromisy sice bude třeba udělat, ale ne nijak zásadní.

Škoda Fabia

Čím jiným začít, než v České republice velmi populárním modelem, kterým je Škoda Fabia. Konkrétně mluvíme o první generaci, která byla hitem nejenom u nás, ale třeba i v sousedním Polsku. Model vyráběný v letech 1999 až 2008 seženete v provedení pětidvéřového hatchbacku, sedanu, ale také ve velmi praktické verzi kombi. I po těch letech jde stále o poměrně solidní a kvalitní auto, což dokládá i fakt, že na silnicích stále jedničkových Fabií potkáte poměrně dost. Zaujme také široká škála motorů, a to jak benzinových, tak naftových. Každý má tak na výběr to, co preferuje.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Peugeot 206

Pokud jde o prodejní úspěchy koncernu PSA, řadí se Peugeot 206 rozhodně do popředí. Nástupce modelu s označením 205 se začal vyrábět v roce 1998 a produkce dané generace skončila v roce 2009. Případný zájemce se třiceti tisíci má možnost volit z verze hatchback v tří i pětidvéřové variantě, stejně jako z verze kombi, sedan, nebo dokonce kabrio. Nechybí ani vyhovující výbava, i výběr motorizací. Od 1,1 s výkonem 60 koní, po dvoulitry s porcí výkonu až 177 koní, což je na menší autíčko slušný příděl.

Citroen Saxo

Dnes už se na Citroen Saxo spíše zapomíná, ale fakt je takový, že i tento vůz může být dobrým kandidátem na solidní auto, pokud váš rozpočet není nijak velký. Auto bylo vyráběno od roku 1996 do roku 2004 ve variantě hatchback, jak se třemi, tak i pěti dveřmi. A i když vůz vypadá malý, nabízí komfortní cestování nejenom ve dvou. Benzinové motory začínají na výkonu 50 koní a končí na hodnotě 118 koní, což plně dostačuje nejenom do města.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Daewoo Evanda

Skromný rozpočet může stačit také na vůz Daewoo Evanda. Vzhledem k menší popularitě jich sice na inzertních serverech nenajdete tolik, ale pokud se objeví, můžete o něm uvažovat. Kladem je jak přijatelná cena, tak i slušná ochrana proti korozi. Interiér sice mohl být lepší, ale na druhou stranu je třeba ocenit prostornost interiéru. Jelikož šlo o vlajkovou loď značky, tak můžete očekávat i velmi slušnou výbavu, která byla v letech výroby 2002 – 2006 velmi oceňována.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články