Ojeté vozy se sportovním charakterem, které nemusí stát více, než pár desítek tisíc

                   

V bazarech a na autoinzerci se dá narazit na celou řadu zajímavých vozidel. Pokud hledáte něco sportovnějšího, a máte velmi omezený budget, nemusí to znamenat, že odejdete s prázdnou. Prošli jsme možnosti a našli jsme vozy se sportovnějším charakterem za cenu, která se točí kolem 60 000 Kč. Co stojí za koupi, pokud si chcete užít i zajímavého výkonu, po sešlápnutí plynu.

Citroën C2 VTS / VTR

Na první pohled spíše nenápadné auto, které však pod kapotou ukrývá motor 1.6, který nabídne zajímavý výkon o hodnotě 109, popřípadě 122 koní – podle toho, jakou verzi Citroënu C2 zvolíte. Vzhledem k parametrům vozu, kam se řadí především nízká hmotnost, si lze v této kombinaci užít celkem zajímavou jízdu. Navíc zaujme i celkem dobrá dostupnost náhradních dílů, a ani náklady na servis nejsou nijak vysoké.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Ford Puma

V rozpočtu do 60 tisíc korun se dá pořídit také Ford Puma, který lze též označit za levnou ojetinu s lehce sportovním charakterem. Tedy v případě varianty s motorem o objemu 1,7 litrů, který bude pod kapotou. Ten nabízí výkon 125 koní, který je daný menší vůz skvělým řešením. Pokud při výběru oželíte ne dokonalý technický stav některých ojetin, dá se tento model koupit i za polovic. Krom poměrně zábavné jízdy vůz může mnohé zaujmout i svým celkově povedeným a originálním designem.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Peugeot 206

Známá klasika. Tak se dá charakterizovat populární Peugeot 206, který ukazuje, že nemusí být jenom autem do města. Kromě základních motorizací totiž pod kapotou najdete i takové, které se na sportovnější a zážitkový charakter jízdy hodí více než dobře. Máme na mysli motorizaci o objemu 1,6 litrů, která nabízí výkon 110 koní. A díky malé velikosti a hmotnosti parametry motoru plně dostačují. Ve své době byl Peugeot 206 i známým účastníkem rally, což jenom potvrzuje, že se s autem dá jezdit i jinde, než jenom v úzkých uličkách měst.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články