Ojetina do města za 60 tisíc: Existuje, ale zázraky nečekejte

                   

Ne každý má, nebo chce investovat velké peníze do auta. I proto lidé více než nová kupují ta ojetá a také proto se často snaží koupit takové, které bude co možná nejlevnější. A sem se mohou řadit vozy, které jsou i za několik desítek tisíc. Dá se za tyto peníze něco solidního pořídit? Ano, ale nelze čekat zázraky. My se společně podíváme na kategorii městských vozů, s cenovým limitem kolem 60 000 Kč. Pokud bude takové auto sloužit na běžné popojíždění z práce a zpět, nebo na nákupy, mohlo by plně vyhovovat. A jaké to má být?

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Citroen C1

Celkem zajímavé auto vyráběné v letech 2005 – 2013. Cenový limit by měl na tento vůz určitě dostačovat. Vybírat lze dokonce ze dvou variant, a to jak z verze tří dveřové, tak i z verze pěti dveřové. Pozor však na prvky výbavy, jelikož řada těch nejlevnějších nemusí mít ani klimatizaci, kterou už dnes považujeme za standard. A  ve městě se hodí více než cokoliv jiného.

Renault Clio

Další poměrně povedené a pro vaše potřeby i vyhovující auto. Máme na mysli třetí generaci vozu, která se vyráběla v letech 2005 – 2012. Auto zaujme svým kvalitním zpracováním, což znamená hlavně jistotu dobré životnosti. Správnou volbou jsou především benzinové motorizace. I zde budete mít na výběr z variant se 3 nebo 5 dveřmi.

iZdroj fotografie: Pixabay

Opel Astra H

Ano, přesně pod tímto označením hledejte třetí generaci osvědčeného auta, které přijde vhod do města a na které by vám mělo stačit kolem 60 tisíc v peněžence. Auto se vyrábělo v letech 2004 – 2014 a tak je z čeho vybírat. Kladem vozu je rozhodně jeho kvalitní provedení, což má vliv na životnost, i celková spolehlivost. Jenom pozor na některé problémové diesely, které mohou znamenat potřebu servisu.

Fiat Panda

Ani na tuto ojetinu bychom neměli zapomínat, jelikož do města se také skvěle hodí a náš cenový limit by na ní měl stačit. Konkrétně na druhou generaci vozu vyráběnou v letech 2003 – 2012. Hlavním kladem tohoto vozu je celková jednoduchost, což vede k tomu, že se toho nemá moc co pokazit a pokud se přesto objeví problém, není servis nijak drahý.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Volkswagen Golf

Ne, nezapomínáme na něj. Jenom jsme si ho nechali až nakonec. Máme na mysli Volkswagen Golf, konkrétně jeho pátou generaci vyráběnou v letech 2005 – 2008. Jde o generacemi prověřený a osvědčený vůz, který rozhodně nezklame. Jak svou kvalitou, tak svou praktičností, ale i svým vzhledem. A jelikož jde o velmi populární auto, je na inzertních serverech i v autobazarech z čeho vybírat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články