4 cenově dostupné ojetiny, které jsou dobrou investicí. Jejich hodnota už jenom poroste

Ojetá levnější vozidla mohou být dobrou volbou i případnou investicí do budoucna. Čtyři vozidla, jejichž nákup může být levný a je šance, že je časem prodáte za vyšší cenu.

i Zdroj fotografie: Audi
                   

Ojetá vozidla mohou být nejen praktická, ale mohou nám časem i vydělat. Nejde o výdělky v řádech statisíců, ale při dobré péči můžete ojetinu prodat dráž, než jste ji nakoupili. Při průzkumu inzerátů lze nalézt ojetiny, které se prodávají dráž než před několika lety. Doporučení odborníků můžete brát jako inspiraci při případném nákupu vašeho nového člena domácnosti.

Audi TT (1998 – 2006)

Vůz pochází z Maďarska a některé modely jsou na trhu velmi vzácné. Vůz změnil postoj zákazníků k Audi jako k výrobci sportovních vozů. Audi TT si rychle našlo cestu k lidem i přes velkou aféru s jeho údajnou nebezpečností, na kterou výrobce rychle zareagoval několika úpravami.

iZdroj fotografie: Audi

Audi TT má povedený design, neztrácí na hodnotě a lze ho sehnat i s úsporným, výkonným motorem 1.8i 20V turbo. Má robustní mechaniku a kvalitní zpracování. Nevýhodou jsou horší jízdní vlastnosti, a i vyšší spotřeba paliva většiny nabízených motorů. Zajímavou koupí je verze kabriolet, které roste popularita.

Volvo XC 70 (2008 – 2016)

Toto vozidlo bylo označeno za nejlepší crossover všech dob. Luxusní, oblíbená třetí generace neztrácí na ceně ani často ani na užitné hodnotě. Vzhledově není nijak zajímavý, ale jezdí velmi dobře. Lze ho sehnat v bohaté výbavě a v široké škále motorizací i za rozumnou cenu.

iZdroj fotografie: Volvo

Zážehové motory lze sehnat ve výkonu od 238 do 329 koní, dieselové ve výkonu od 163 do 215 koní. Podle odborníků je Volvo XC 70 bezpečnou investicí, se kterou můžete ještě hodně najezdit nebo ho po letech výhodně prodat. Doporučuje se poohlížet spíše po dieselových motorech, které jsou dostatečně silné. I automatická převodovka nebývá u této ojetiny strašákem

Chrysler Crossfire (2004 – 2008)

Vozidlo, které má americký střih a mechaniku od Mercedesu. Nikdy se nestalo dostatečně populární, jak by si zasloužilo. Se SLK první generace sdílí 80 % komponentů, ale nakonec bylo méně úspěšné. Svou roli sehrály i špatně zvolené prodejní metody. Crossfire však má své kvality, které lze využít i dnes.

iZdroj fotografie: Chrysler

Má dobře sladěný podvozek a vzhledově jde o vcelku hezké vozidlo. Na mini kupé je poměrně velké a v nabídce byl motor 3,2 litrů V6 s výkonem 218 koní s maximální rychlostí 250 km/h. Na trhu jsou vozidla s manuální i automatickou převodovkou. Odborníci doporučují si zkusit sehnat vzácnou sportovní verzi SRT s 6,1 litru, která je dobrou investicí.

Jeep Cherokee (2002 – 2007)

A na závěr jedno vozidlo, na které jeden nedá dopustit a druhý ho považuje za velmi ošklivé a nepodvedené. Při představení opravdu nezaujal, ale časem se postoj k designu změnil. Jedná se o malý Jeep s novým vzhledem, který je dostatečný i pro jízdu v terénu. Je sice trochu měkčí, ale s terénem si poradí dobře.

iZdroj fotografie: Jeep

Motorizace Jeepu Cherokee jsou dostatečné a nabízí dobrý výkon. Od země ho dělí 22 cm a pokud si vyberete správné pneumatiky, bude jízda v terénu ještě větší zábavou a požitkem. Nejedná se až tak o silniční SUV, hodí se více do lesa či do jiného terénu. Při nákupu si dejte pozor na již provedený servis, protože případné opravy mohou stát hodně peněz.

Které z těchto vozidel byste si vybrali vy?

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Veselý

Zobrazit další články