Ojetiny, které stojí pod 200 tisíc a jsou zárukou skvělé sportovní jízdy

                   

Užít si sportovnější jízdu lze i s na první pohled běžnými vozy. Řada automobilek často přichází s ostrými verzemi svých modelů, kde je kladen důraz nejenom na design, ale hlavně na výkon. Pokud jste zatoužili po voze se sportovnějším charakterem, který slibuje i zajímavé jízdní zážitky, podívejte se s námi na několik kandidátů, na které vám v bazarech bude bohatě stačit 200 tisíc korun.

Opel Corsa D OPC / GSi

Kdo hledá sportovně laděné auto, může se začít zajímat i o tento zajímavý hot hatch, kterým Opel Corsa D OPC nebo Opel Corsa D GSi nepochybně je. Vybrat si lze hned z několika variant. Pokud to má být Corsa GSi, počítejte se slušným výkonem 150 koní, který nabízí motor 1,6 Turbo. Kdo chce přece jenom něco více, je pro něho jako stvořená Corsa OPC. V takovém případě lze sáhnout po verzi s výkonem 192, nebo dokonce 211 koní. Na tak malé autíčko slušný příděl.

Renault Clio III RS

Třetí generace modelu Renault Clio možná na první pohled až tak nezaujme. Pokud však začnete hledat verzi označenou jako RS, hledáte auto se sportovnějším laděním, než je jenom klasická sériová verze. V případě té ostřejší na vás totiž bude pod kapotou čekat dvoulitrový motor s výkonem lehce přes 200 koní, což je pro malé auto slušná porce. Kladem jsou i celkem příznivé ceny tohoto vozu, díky čemuž by vám měl limit stačit i na skutečně dokonale zachovalé kopie v perfektním stavu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Subaru Impreza WRX / GT

Cenové rozpětí tohoto vozu je skutečně široké a dá se říci, že ty horší kusy se klidně dají pořídit i za polovinu stanoveného limitu. Lepší je však přece jenom investovat do zachovalejší kopie,  čímž se lze vyhnout možným budoucím nákladům. A tak vás bude čekat jenom zážitek z jízdy, o který se postará přeplňovaný motor s výkonem 200 koní, který je přenášen na všechna 4 kola.

Suzuki Swift Sport

Když se řekne Suzuki Swift, každý si dobře představí malé auto, ideální třeba do velkých měst a moc si s ním nedovede představit sportovnější charakter jízdy. Nelze však zapomínat na to, že existuje ještě verze Suzuki Swift Sport. A ta má pod kapotou motor o objemu 1,6 litrů, který je naladěný na 125 koní, a v případě páté generace dokonce na 136 koní. I když se to nezdá moc, malé auto má nízkou hmotnost a to pochopitelně napomáhá k zajímavým jízdným vlastnostem s plynem na podlaze.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

VW Golf V GTi

Pětkový Volkswagen Golf je k dispozici také ve verzi GTi. Zatímco běžné verze jsou vhodné spíše na praktický provoz, tato varianta, tedy VW Golf GTi má za cíl nabídnout vše pro milovníky sportovnějšího charakteru jízdy. A tomu se přizpůsobuje především motorizace, v podobě dvoulitru TSI, který nabízí výkon od 200 do 240 koní. A i když někteří mají z použití této motorizace obavy, zatím to nevypadá, že by s ním byly spojeny jakékoliv výraznější problémy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu