Ojetý Volkswagen s dieselovým motorem se v dnešní době prodává za vyšší cenu, než kolik stál jako nový

Ceny ojetých automobilů neustále rostou nejen na českém trhu. Za některé vozy s naftovými motory prodejci v současnosti žádají víc peněz, než kolik stály, když byly nové.

i Zdroj fotografie: Volkswagen
                   

Na automobilovém trhu často dochází k překvapivým událostem a zvratům. Navíc jde-li o populární značky a modely. Například Volkswagen Touareg se vznětovým motorem v současnosti stojí více než před pěti lety. Prodejci automobilů ve Spojených státech se totiž těchto modelů chtějí zbavit.

Automobilka ukončila prodej

Od aféry Dieselgate totiž leží tyto modely ve skladech a nikdo je nechce koupit. Prodej aut s naftovým motorem ukončil Volkswagen v USA po roce 2016. Ojeté Touaregy z roku 2016 jsou nabízené za ceny mezi 60 000 a 70 000 dolary, což je v přepočtu kolem 1,4 milionu korun.

iZdroj fotografie: Volkswagen

Paradoxní je, že kupec na zámořském trhu za ojetého Touarega zaplatí v součastnosti víc, než za kolik byl k mání jako nový. Nejdražší variantou tohoto modelu je Lux, který se prodával jako nový za zhruba 55 000 dolarů, tedy kolem 1,2 milionu korun.

Ojetina za 1,6 milionu korun

Ojetého Touarega, který má najeto kolem 900 kilometrů, nabízí prodejce ve městě Hickory v Severní Karolíně dokonce za 73 900 dolarů, což je asi 1,6 milionu korun. Jde o výjimku, protože nejčastěji jsou Touaregy Lux z roku 2016 se vznětovým motorem nabízené za cenu do 70 tisíc dolarů.

iZdroj fotografie: Volkswagen

Většina z těchto drahých německých SUV má najeto jen několik stovek kilometrů. Ojetiny s vyšším nájezdem, vyjdou levněji. Například Touareg Lux, který má najeto 84 000 kilometrů lze koupit za 45 000 dolarů, tedy pod milion korun.

Jak se díváte na koupi ojetých dieselových SUV?

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva