Podobná auta můžete vídat ve velkofilmech jako je třeba Mad Max. Vlastnoručně opravený obrněnec, který je připraven zdolat jakékoli překážky. V tomto případě jde ale o skutečné auto, které kdysi bývalo obyčejným Chevroletem Camaro druhé generace z roku 1979. V devadesátých letech z něho jeho majitel, bývalý důstojník dánských výsadkářů Helge Meyer, vytvořil miniaturní obrněný transportér.

ZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Hodně nezvyklý tuning

Ačkoli o úpravách svého auta Meyer nepřemýšlí jako o tuningu, ve skutečnosti jde o jeden z nejoriginálnějších na světě. Vzhledem k tomu, že Meyer používal svůj Chevrolett v devadesátých letech ve válkou zmítané Jugoslávii jej však ze všeho nejvíc zajímalo, aby auto bylo odolné, rychlé, a pokud možno také neviditelné. Proto je vybavené technologií stealth, takže vydává jen minimum tepla a neodráží infračervené záření. Podobnou využívají také ikonické neviditelné strategické bombardéry amerického letectva.

ZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Kromě toho se může obrněný Chevrolet pochlubit celou řadou zajímavých zlepšováků, například radlicí k odstraňování pozemních min, kovovým plátováním namísto bočních okének, dojezdovými pneumatikami a senzory pro noční vidění. Aby se Meyer mohl dostat z nebezpečných situací, přetaktoval motor. Jeho výkon tak vzrostl na 220 koní. A pokud Meyer zapne také nitro, celkový výkon auta je úctyhodných 440 koňských sil. I s nákladem až 400 kg se tak poněkud neforemně působící Chevrolet svede pohybovat nečekanou rychlostí.

Boží Rambo
Bývalý voják své auto využíval k humanitárním účelům, rozvážel v něm léky a další zdravotnický materiál do míst odříznutých od světa. Od amerických vojáků si díky svému odhodlání a odvaze, a také skutečnosti, že s sebou neustále vozil Bibli, vysloužil přezdívku Boží Rambo. Stejné jméno dostala i kniha, která o Dánovi a jeho Chevroletu nedávno vyšla a rychle se stala bestsellerem.