Řidič kamionu převážel víno, opil se, usnul a havaroval

Havárie kamionu na Pardubicku
                   

Ve čtvrtek ráno řešila policie v Pardubickém kraji zajímavou nehodu. Padesátiletý řidič kamionu v podnapilém stavu usnul za volantem a mezi obcemi Údavy a Trhová Kamenice sjel do příkopu tak nešťastně, že zablokoval celou vozovku. Jde o druhý podobný případ během dvou dnů.

Druhý kamion se snažil vycouvat z kolony, místo toho havaroval také

Řidič kamionu s nákladem třiceti palet vína zcela zastavil dopravu na hlavním tahu z Vysočiny do východních Čech. Náklad s krabicovým vínem se vysypal na silnici, kde se začaly tvořit kolony. To zkomplikovalo život jinému řidiči kamionu cizí národnosti, který chtěl od místa nehody vycouvat, ale během manévru najel na mostek, který se pod ním utrhl a nákladní vůz skončil v příkopu.

iZdroj obrázku: Policie České republiky, tiskové materiály

Řidič kamionu s vínem měl v krvi 2,35 promile

Dechová zkouška u druhého řidiče alkohol nedetekovala, zatímco první řidič nadýchal „solidních“ 2,35 promile. Jestli se opil vínem, které převážel, není známo. Policie byla nucena odklonit dopravu přes Ždírec a Hlinsko a vyčíslila škodu na 750 000 Kč. Naštěstí nikdo neutrpěl zranění.

iZdroj obrázku: Policie České republiky, tiskové materiály

Popíjet za volantem kamionu je zřejmě v pardubickém kraji v módě

O den dříve se na stejné silnici v rovněž v Pardubickém kraji odehrála podobná nehoda, kdy se kamion mezi Starým Dvorem a Prachovicemi na Chrudimsku převrátil do příkopu. Příčinou bylo rovněž usnutí opilého řidiče který při zkoušce na přítomnost alkoholu nadýchal přesně dvě promile.

i

Zdroj obrázku: Policie České republiky, tiskové materiály

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články