Opilec na kole se vydal na dálnici. Dovedla ho tam navigace

                   

Cyklisté nemají na dálnici co dělat. A to ani u nás v České republice, ani v jiných evropských zemích, jako je i sousední Polsko, kde se tento velmi kuriózní případ stal. Právě odtud, z dálnice A4 volali řidiči policii, že se zde nachází cyklista, který svou jízdou ohrožuje nejenom ostatní, ale především sám sebe.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Imgur / Police radar

Důvod 1: Opilost

Policie po oznámeních vyrazila na místo, jelikož pohyb cyklisty, který se měl podle informací řidičů dokonce pohybovat v protisměru, je velmi nebezpečný. Policisté dojeli na udávané místo a cyklistu zde skutečně našli. A značně opilého. Právě opilost byla jedním z důvodů, proč se vydal na kole po dálnici. Ve střízlivém stavu by to patrně neudělal. Analyzátor alkoholu ukázal hodnotu téměř jednoho promile. Opilost ale nebyla jediným důvodem jeho počínání.

Důvod 2: Láska

Cyklista byl v hovoru s policií celkem sdílný a tak jim i vysvětlil hlavní důvody svého počínání. Proč jede opilý na kole. Míří totiž za svou lískou, za svou dívkou, kterou chtěl kolem osmé hodiny večerní navštívit stůj co stůj. Že nedbal co se kolem něho děje potvrzuje i to, že když zjistil že jede špatným směrem, zastavil, vzal si kolo do ruky a nedbajíc provozu přešel na druhou stranu dálnice.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Důvod 3: Navigace

Dost možná by se opilý Polák na dálnici ani nevydal, kdyby tam nebyl doslova doveden. Kým? Navigací. Právě tu použil při plánování cesty za svou milou. A ta mu jako tu nejrychlejší cestu ukázala právě tuto, přes dálnici. Je celkem jasné, že si zapomněl nastavit parametry v podobě jízdního kola, protože jeho GPS vypočítávala trasu pro použití osobním automobilem, kde by cesta po dálnici byla skutečně nejrychlejší. Co se už policistům zjistit nepodařilo, to je informace, jak daleko jeho vysněná dívka vlastně bydlí a jak velkou vzdálenost se tento opilý zamilovaný Polák chystal na svém kole překonat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články