Opravit karoserii, zabránit škrábancům a správně natankovat pomohou tyto triky

                   

Jsou tipy a triky, které by měl znát každý řidič. Na první pohled se mohou jevit jako drobnosti, které však výrazně usnadní život a řadu věcí v rámci provozu vašeho vozu zjednoduší. O co všechno se jedná a co bystě měli znát?

Promáčkliny na karoserii

Jak se dají vyřešit snadno a rychle? Použijte horkou vodu, kterou na místo promáčklé karoserie lijte. Díky tomu se lehce zvětší a bude také tvárnější. Potom vezměte zvon na odpady a pomocí něho promáčklou karoserii vytáhněte k sobě. Bude téměř jako nová. A auto je opraveno.

Kousky skla a jiné nečistoty

Pokud se vám rozbilo okénko a vaše auto je plné střepů, nebo se vám zde vysypaly jiné nečistoty, vyřešte problém snadno a rychle. Nepomůže vám ani smetáček, nepomůže vám ani vysavač, jelikož tím nejlepším pomocníkem je v daném případě lepicí páska.

Zamlžování oken

Teď v zimě je to poměrně aktuální problém. Přitom se mlžení dá celkem jednoduše zamezit. A to tím způsobem, že použijete pěnu na holení. Tu naneste uvnitř okének v autě, potom nechte nějaký čas působit a následně setřete hadříkem a druhým rozleštěte. Uvidíte, že skla ve vašem voze se již potit nebudou. A když ano, postup opakujte.

Jednoduché tankování

Nepamatujete si, na jaké straně vašeho vozu je víčko nádrže? Zda se nachází vpravo, nebo se nachází naopak vlevo? Zjistíte to snadno. Podívejte se na ukazatel palivoměru, na ikonku tankovacího stojanu. U něho najdete malou šipku, která ukazuje buď doprava, nebo doleva. A přesně tam vaše víčko nádrže je.

Výměna oleje

Vypustit olej je poměrně jednoduchý úkon. Jak ho ale nalít do nádržky, pokud jste si zapomněli vzít trychtýř? Pomůže vám obyčejný šroubovák, po kterém bude olej jednoduše stékat přesně tam, kam má. Ani kapka nepůjde mimo.

Zažloutlé světlomety

Nejenom, že přes ně špatně vidíte, ale problémy se mohou týkat také toho, že neprojdete na STK. Jak tento problém jednoduše vyřešit? Použijte zubní pastu, kterou naneste na světlomety a potom krouživými pohyby celé světlo čistěte a lehce obrušujte. Najednou bude světlomet vypadat skoro jako nový.

Zimní pneumatiky

Jak zjistit, zda je jejich vzorek dostatečný? Pomůže vám mince o hodnotě 2 euro. Zastrčte ji do vzorku a podívejte se, kolik jí vykukuje. Stříbrná číst mince je široká přesně 4 milimetry a tak snadno zjistíte, jak na tom vaše pneumatiky vlastně jsou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články