Otec bez řidičského průkazu učil řídit patnáctiletého syna v normálním provozu

                   

Jen málokdo poprvé usedl za volant až v autoškole, většina z nás si řízení auta poprvé vyzkoušela někde na lesní cestě na chalupě. Ti šťastnější se souhlasem, nebo dokonce pod dozorem rodičů, ti méně šťastní se staršími kamarády, kterým sotva zaschla barva na zbrusu novém řidičáku. V Polsku mají podle všeho podobný přístup, ale devětačtyřicetiletý otec z jihopolského městečka Łańcut to se svým patnáctiletým synem poněkud přehnali. Jezdili totiž po normálních okreskách.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Příliš rychlá jízda

Dvojici se stala osudovou příliš rychlá jízda. Mladík ovládal auto spolehlivě a jistě, a pokud by nepřekročil povolenou rychlost v obci, ve které byly nainstalované radary, hlídka by jej pravděpodobně nezastavila. Překvapení policisté našli za volantem patnáctiletého puberťáka, jeho otec seděl na sedadle spolujezdce. Řidič pochopitelně neměl řidičský průkaz, který je v Polsku stejně jako u nás možné získat až od osmnácti let.

Otec bez řidičáku

Ještě větší šok ovšem zažili strážci zákona, když legitimovali otce. Ten má totiž soudní zákaz řízení, protože v minulosti řídil pod vlivem alkoholu a dopouštěl se i jiných přestupků. Přesto, nebo možná právě proto, se rozhodl naučit řídit svého nezletilého syna. To je v Polsku samozřejmě nelegální, policisté proto namísto udělení pokuty oba muže rovnou zadrželi.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

K soudu půjdou oba

Otec tak bude předvolán k soudu za to, že umožnil svému synovi řídit motorové vozidlo. Za normálních okolností by mu hrozila jen peněžitá pokuta, ale soudce může v tomto případě přihlédnout také k předchozím proviněním dotyčného. Podle některých informací má mít muž dokonce podmínku, a tak by mu hrozil dokonce nepodmíněný trest. K soudu však bude muset dorazit i jeho patnáctiletý syn. Tomu reálně hrozí, že mu soudce zakáže řídit motorová vozidla až do dosažení jedenadvaceti let věku, případně alternativní trest, jako jsou veřejně prospěšné práce.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články