Otec se synem vyráběli falešná Ferrari a Lamborghini, kryla je místní policie - AutoŽivě

Otec se synem vyráběli falešná Ferrari a Lamborghini, kryla je místní policie

Některé značky aut jsou přirozeně vnímány jako symbol luxusu. A aby ne, když stojí i několik milionů korun. Na jejich prestiži se tak chtěl přiživit jeden nepoctivý výrobce.
i Zdroj fotografie: Unsplash

Ten přitom dokázal celkem věrně napodobit automobily Ferrari i Lamborghini, takže byly od originálu k nerozeznání. A zatímco jedna automobilka vyrábí v severoitalském městě Sant’Agata Bolognese, druhá zase v Maranellu. Kopie však byly zhotovovány mimo Evropu, a to konkrétně v Brazílii v Santa Catarina, kde dokonce kryla výrobu padělaných vozů tamní policie. Do světa přitom zamířily stovky kusů.
Rodinný podnik prodával padělky za 10 % ceny originálu

Výrobnu falešných vozidel nevlastnil žádný profesionální „gang“, ale otec se synem, takže ho lze nazvat rodinným businessem. Svou dílnu měli ve městě Itajai na jihovýchodě země, odkud auta exportovali do celého světa. Kolik přesně se jich podařilo prodat, není jisté, ale policie to odhadla na nižší stovky kusů. Při razii navíc zabavila komponenty na pár desítek dalších a osm téměř dokončených padělků Ferrari a Lamborghini.

I když by se stálo, že při pokusu o podvod se bude autor děl skrývat, ve skutečnosti přijímal objednávky na sociálních sítích, čímž na sebe také upoutával pozornost. A zájem byl obrovský, neboť je prodával za zhruba 10 % ceny originálních vozů. Třeba v případě Ferrari SF-90 Stradale to znamená „pouze“ 1,35 milionu Kč, neboť to pravé stojí přes 13,5 milionu.

Například Lamborghini Aventador je však zhruba za polovinu, takže si mohl objednatel jezdit ve zdánlivě luxusním voze za 750 000 Kč. Jak přesně bylo řešeno legální přihlášení na úřady, není zcela jasné. Ostatně se moc neví o celé kauze. Otec se synem, co za paděláním stáli, byli propuštěni na kauci a nyní čelí žalobám obou automobilek i brazilských úřadů.

95 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 210 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Za návštěvu hospody zaplatíte až 6 000 Kč měsíčně. „Popíjet“ budou moci pouze testovaní, jenže antigenní test nestačí
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů