Slečna byla opilá a sedla si za volant. To, co udělal její otec a policisté, předčilo naše očekávání

Přivolaní strážníci z malého městečka se nestačili divit. Rozčílený otec je totiž zavolal na svou 33 letou dceru. Neuvěříte tomu, co chtěla udělat.

i Zdroj fotografie: 123RF
                   

Kuriózní případ se stal na severu Polska v malém městě Giżycko. Přestože se jedná o poměrně malé město s ne více než 30 tisíci obyvateli, strážníci tamní policisté se také občas setkají se zajímavými situacemi. Otec 33leté ženy totiž na svou dceru zavolal strážníky poté, co měl podezření, že se chystá usednout za volant v podnapilém stavu.

Co se vlastně stalo?

„Mluvila se mnou po telefonu a nebyla schopna ze sebe vydat ani souvislou větu, věděl jsem, že tady něco nehraje,“ popisuje otec mladé ženy. „Snažil jsem se jí to rozmluvit, ale marně, pořád si stála za svým. Měl jsem strach, že se jí může něco stát, nebo co hůř, že někoho zabije,“ dodává. Otec se tedy rozhodl pro kuriózní krok a o tom, v jakém je dcera stavu, informoval tamní policii. Policisté se hned vydali mladou ženu hledat a stejně tak učinil i otec.

iZdroj fotografie: Pexels

Vypátral jí na parkovišti, kde seděla v autě. Po krátké chvíli dorazila také hlídka policie. „Řekl jsem jí, že se musí přiznat,“ vysvětluje otec. “To, co udělala, bylo velmi nezodpovědné. neohrozila jen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu a mohlo tak dojít k velkému neštěstí,“ dodává. Přivolaní strážníci provedli dechovou zkoušku a ženě byla naměřena hodnota 1,5 promile alkoholu, což odpovídá zhruba 7 panákům tvrdého alkoholu, a to není zrovna málo.

Co na to policie?

Žena byla na základě výsledku dechové zkoušky odvezena na výslech. Výsledek není znám, jelikož vyšetřování stále probíhá, ale je jasné, že za volant si mladá žena jen tak brzy nesedne. Za řízení v opilosti totiž hrozí nejen zákaz řízení, ale také trest odnětí svobody. „Nestává se často, že by rodinní příslušníci udávali své blízké, sám jsem se s tím takto setkal poprvé,“ popisuje celou situaci strážník. „To, co ale otec ženy udělal, bylo rozhodně správné,“ dodává.

iZdroj fotografie: Pexels

„Konal jsem jen svou občanskou povinnost,“ vyjadřuje se k celé situaci otec. „Kdybych policii nezavolal, neuvědomila by si nikdy riziko, kterému sebe a ostatní řidiče vlivem své nedbalosti vystavila,“ dodává. Ročně je v České republice zabito více než 100 lidí následkem řízení pod vlivem alkoholu. V Polsku, stejně jako v Česku, má také zákon nulovou toleranci, a proto je před usednutím za volant vždy důležité si být jistý tím, že v sobě nemáte žádný alkohol.

Jak byste se situací vypořádali vy?

Zdroj: PolishNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články