Otevřít auto lze pomocí provázku za 30 sekund. Trik používají i zloději

                   

Může se to stát každému z nás. Stačí trocha nepozornosti a zabouchne si v autě klíče. Co v takovém případě dělat? Pokud máte po ruce náhradní, je problém vyřešen. Málokdo však má druhou sadu málokomu se něco podobného stává před domem. Nastává tedy přemýšlení o tom, jak se do zamčeného vozidla dostat. Jedna metoda tu je. Stačí na ní provázek a 30 minut času.

Připravte dostatečně dlouhý provázek

Ten už se dá sehnat celkem snadno. Třeba v nejbližším obchodě. Jakmile ho máte, odřízněte potřebnou délku a zhruba v prostředku provázku uvažte speciální očko. Takové, které bude moci být později jednoduše silou staženo a zmenšeno. Instruktážní video vám v přípravě provázku pomůže.

Dostaňte ho dovnitř

I když je vaše auto zamčené, dveře půjdou mírně otevřít. Vytvoří se malá škvíra o velikosti pár milimetrů, která k prostrčení provázku plně dostačuje. Jak můžete vidět na videu níže, jeden konec je třeba držet v oblasti A sloupku, zatímco ten druhý u sloupku středového. Každý konec máte v jedné ruce.

Dostaňte očko na správné místo

Nyní to chce cvik a šikovnost. Dostat vytvořené očko na provázku na to správné místo. Tedy ta samotný zasouvací prvek na dveřích, který symbolizuje že jsou dveře zamčené. I když je v zasunuté poloze, měl by přece jenom lehce vykukovat. S trochou šikovnosti a trpělivosti se vám povede dostat očko právě na něj. Nyní ho stáhnete tak, abyste eliminovali jeho vyvléknutí.

Tahejte provázek a odemykejte dveře

Nyní už je to jednoduchá. Stačí správně tahat provázkem a dveře se vám povede otevřít. Kdo má cvik a nedělá to poprvé, může se do svého vozu dostat klidně i za pouhých 30 vteřin. Nemusíme však připomínat, že tato metoda je funkční jenom tam, kde jsou uvnitř dveří ony zasouvací prvky. Jde hlavně o starší auta. Nová už podobné systémy nemají a lze je zamknout jenom zvenku. Buď klíčkem, nebo na dálku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nová turecká naváděná raketa pro dron zasáhne cíl nadzvukovou rychlostí do vzdálenosti až 150 km, zdolat může leckterou obranu
Události247.cz
Události247.cz
Lidé o víkendu vítali jaro, zima ale ještě neřekla poslední slovo
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Chytré hodinky a další zařízení mohou člověka zabít. Nový výzkum odhalil rizikovou skupinu těchto přístrojů
adbz.cz
adbz.cz
Kontejnerové domy: 10 výhod