Otevřít auto lze pomocí provázku za 30 sekund. Trik používají i zloději

                   

Může se to stát každému z nás. Stačí trocha nepozornosti a zabouchne si v autě klíče. Co v takovém případě dělat? Pokud máte po ruce náhradní, je problém vyřešen. Málokdo však má druhou sadu málokomu se něco podobného stává před domem. Nastává tedy přemýšlení o tom, jak se do zamčeného vozidla dostat. Jedna metoda tu je. Stačí na ní provázek a 30 minut času.

Připravte dostatečně dlouhý provázek

Ten už se dá sehnat celkem snadno. Třeba v nejbližším obchodě. Jakmile ho máte, odřízněte potřebnou délku a zhruba v prostředku provázku uvažte speciální očko. Takové, které bude moci být později jednoduše silou staženo a zmenšeno. Instruktážní video vám v přípravě provázku pomůže.

Dostaňte ho dovnitř

I když je vaše auto zamčené, dveře půjdou mírně otevřít. Vytvoří se malá škvíra o velikosti pár milimetrů, která k prostrčení provázku plně dostačuje. Jak můžete vidět na videu níže, jeden konec je třeba držet v oblasti A sloupku, zatímco ten druhý u sloupku středového. Každý konec máte v jedné ruce.

Dostaňte očko na správné místo

Nyní to chce cvik a šikovnost. Dostat vytvořené očko na provázku na to správné místo. Tedy ta samotný zasouvací prvek na dveřích, který symbolizuje že jsou dveře zamčené. I když je v zasunuté poloze, měl by přece jenom lehce vykukovat. S trochou šikovnosti a trpělivosti se vám povede dostat očko právě na něj. Nyní ho stáhnete tak, abyste eliminovali jeho vyvléknutí.

Tahejte provázek a odemykejte dveře

Nyní už je to jednoduchá. Stačí správně tahat provázkem a dveře se vám povede otevřít. Kdo má cvik a nedělá to poprvé, může se do svého vozu dostat klidně i za pouhých 30 vteřin. Nemusíme však připomínat, že tato metoda je funkční jenom tam, kde jsou uvnitř dveří ony zasouvací prvky. Jde hlavně o starší auta. Nová už podobné systémy nemají a lze je zamknout jenom zvenku. Buď klíčkem, nebo na dálku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články