Pařížský autosalon měl být za půl roku. Už nyní byl radši zrušen

                   

Další z autosalonů, který se letos neuskuteční, bude ten v Paříži. Pokud hledáte ve svém kalendáři datum, které nějak souvisí s následujícími měsíci, nenajdete ho. Musíme říci, že jde o zrušení jeho klasického podzimního termínu. Ke startu známé velké automobilové události mělo dojít 29. září 2020. Tedy zhruba za půl roku od dnešního dne. Nyní je však jasné, že fanoušci aut mají smůlu.

S dostatečným předstihem

Organizátoři pařížského autosalonu se rozhodli pro zrušení akce raději s dostatečným, půlročním předstihem. Pro řadu vystavovatelů a také návštěvníků to bude lepší, než situace, která byla spojena s letošním autosalonem v Ženevě. Ještě pár dní před jeho startem organizátoři ujišťovali, že se uskuteční. Potom zasedla švýcarská vláda, zakázala velké akce a pořadatelé Ženevy se museli podvolit. Do startu přitom zbývaly jednotky dní. To rázem udělalo velkou čáru přes rozpočet novinářům, běžným návštěvníkům i automobilkám.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

S větším předstihem byl potom zrušený také autosalon v New Yorku, který však byl podle organizátorů zatím jenom přesunut na nové datum. Původně měl začínat 8. dubna ve formě novinářských dnů. Odložen má být na termín se startem 26. srpna. Tedy na mnohem dřívější datum, než ten francouzský v Paříži, který byl raději už teď zrušený definitivně.

Proč došlo ke zrušení?

Důvodů, proč došlo ke zrušení autosalonu v Paříži, může být samozřejmě více. Tím hlavním je pochopitelně bezpečnost. Koronavirus řádí v Evropě a nikdo přesně neví, kdy bude vše ukončeno a kdy budeme moci začít žít opět normální život. Takto velká akce by klidně mohla být velkým rizikem. A to i přesto, že se koná až za půl roku.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Druhým rizikem může být problém s návštěvností. Je třeba říci, že lidé mohou mít nejenom obavu ze svého zdraví, ale také může stále docházet k tomu, že některé země omezí cestování. A jelikož do Paříže plánují cestovat fanoušci aut z celé Evropy, mohlo by to výrazně ovlivnit celkovou návštěvnost.

Je tu ale i důvod číslo tři. Vzhledem k současné situaci, kdy automobilkám stojí továrny a denně tratí obrovské peníze, se nedá moc očekávat, že by byla účast z jejich strany něco, co by bylo spojeno s velkým utrácením, aby se chtěly předvést. Už tak je v posledních letech seznam neúčastí velký a dá se očekávat, že tato aktuálně probíhající krize by ho ještě zvýšila.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Logický krok?

Z těchto podle nás hlavních tří důvodů je zrušení autosalonu v Paříži už v těchto dnech v podstatě logickým krokem. Jedině tak se není třeba v budoucnu bát toho, že by ho neúčast lidí a automobilek poznamenala a udělala z něho frašku, která by stála nemalé peníze. Je lepší jeden ročník vynechat než riskovat velké finanční ztráty a celkový neúspěch.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články