Passat nebo Tiguan? Jaké auto zvolit a proč? Podívejte se na porovnání

                   

Vybrat nové auto není jednoduché. Je celá řada věcí, které je nutné vzít v potaz. Když už se začnete chýlit ke konci výběru, zůstane vám jenom pár vozidel. Zde se musíte rozhodnout, které to bude. Co když půjde o Volkswagen Passat nebo Tiguan? Tady vám poradíme. Oba dva vozy se těší velké oblibě a právě to ukazuje na jejich dobré vlastnosti. Který automobil je tím lepším?

i

Volkswagen Passat

Těžko byste hledali populárnější auto. Když se podíváme na dobu čtyřiceti let, po kterou se vyrábí, tak musíme říci, že se prodalo přes 30 milionů kusů. Jde tedy o velmi oblíbený model, což jde často s jeho kvalitou. Nechybí ani možnost volit si různé verze, jako například model Alltrack vhodný i do terénu, nebo model CC s velmi elegantním designem. Pokud hledáte praktičnost, logicky pro vás bude ideální volbou klasické kombi.

Rozhodně zaujmou také motorizace vozu. Chcete-li být věrni naftě, není problém sáhnout po motorech s výkony 15, 190 ale i 240 koní. K tomu přidejte možnost manuálu nebo automatu, či možnost pohonu všech 4 kol. Opomenout nelze také praktičnost vozu. Volkswagen Passat Variant, což je označení pro kombi verzi, nabídne délku 477 centimetrů a rozvor 279 cm. To jasně ukazuje na to, že do zavazadlového prostoru naložíte v podstatě cokoliv. Standardně je objem kufru 595 litrů a po sklopení sedaček celkem 1 550 litrů.

i

Volkswagen Tiguan

Pojďme si představit i druhé auto. Tedy Volkswagen Tiguan. Jedná se o designově povedené kompaktní SUV, jehož prodeje v tomto segmentu dominují. I tady mluvíme o povedeném a také populárním voze. Navíc nemusí být jenom na silnice, protože i zde přijde vhod pohon všech 4 kol, který je možné získat. K tomu nechybí velká pohodlnost v interiéru a dostatek prostoru.

Pokud jde o celkovou praktičnost vozu, tak do zavazadlového prostoru bez problémů umístíte věci o celkovém objemu 615 litrů. Pokud sklopíte zadní sedačky, tak získáte celkový objem o hodnotě až 1 655 litrů. To už je obdivuhodné číslo. Zajímavým faktem je také to, že máte možnost sáhnout po verzi Allspace, která nabídne hned 7 míst k sezení. Problémem není ani dostatečný výkon auta, jelikož škála motorizací je celkem rozmanitá a nabídne výkony od 130 až po 240 koní. Opět nechybí možnost volby manuálu, nebo automatu.

Co zvolit?

Stále nejste rozhodnuti? Pokud hledáte vůz opravdu praktický, Volkswagen Tiguan vás v daném případě nezklame. Ne každý ale hledá vozy větší a mnoho zájemců raději klasické kombi. V tom případě se nemusíte obávat, že by Volkswagen Passat svou praktičností nějak výrazně zaostával. Verdikt je tedy takový, že ani jeden z vozů nezklame. Stačí si ujasnit priority.

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub