Passat nebo Tiguan? Jaké auto zvolit a proč? Podívejte se na porovnání | AutoŽivě

Passat nebo Tiguan? Jaké auto zvolit a proč? Podívejte se na porovnání

Vybrat nové auto není jednoduché. Je celá řada věcí, které je nutné vzít v potaz. Když už se začnete chýlit ke konci výběru, zůstane vám jenom pár vozidel. Zde se musíte rozhodnout, které to bude. Co když půjde o Volkswagen Passat nebo Tiguan? Tady vám poradíme. Oba dva vozy se těší velké oblibě a právě to ukazuje na jejich dobré vlastnosti. Který automobil je tím lepším?

Volkswagen Passat

Těžko byste hledali populárnější auto. Když se podíváme na dobu čtyřiceti let, po kterou se vyrábí, tak musíme říci, že se prodalo přes 30 milionů kusů. Jde tedy o velmi oblíbený model, což jde často s jeho kvalitou. Nechybí ani možnost volit si různé verze, jako například model Alltrack vhodný i do terénu, nebo model CC s velmi elegantním designem. Pokud hledáte praktičnost, logicky pro vás bude ideální volbou klasické kombi.

Rozhodně zaujmou také motorizace vozu. Chcete-li být věrni naftě, není problém sáhnout po motorech s výkony 15, 190 ale i 240 koní. K tomu přidejte možnost manuálu nebo automatu, či možnost pohonu všech 4 kol. Opomenout nelze také praktičnost vozu. Volkswagen Passat Variant, což je označení pro kombi verzi, nabídne délku 477 centimetrů a rozvor 279 cm. To jasně ukazuje na to, že do zavazadlového prostoru naložíte v podstatě cokoliv. Standardně je objem kufru 595 litrů a po sklopení sedaček celkem 1 550 litrů.

Volkswagen Tiguan

Pojďme si představit i druhé auto. Tedy Volkswagen Tiguan. Jedná se o designově povedené kompaktní SUV, jehož prodeje v tomto segmentu dominují. I tady mluvíme o povedeném a také populárním voze. Navíc nemusí být jenom na silnice, protože i zde přijde vhod pohon všech 4 kol, který je možné získat. K tomu nechybí velká pohodlnost v interiéru a dostatek prostoru.

Pokud jde o celkovou praktičnost vozu, tak do zavazadlového prostoru bez problémů umístíte věci o celkovém objemu 615 litrů. Pokud sklopíte zadní sedačky, tak získáte celkový objem o hodnotě až 1 655 litrů. To už je obdivuhodné číslo. Zajímavým faktem je také to, že máte možnost sáhnout po verzi Allspace, která nabídne hned 7 míst k sezení. Problémem není ani dostatečný výkon auta, jelikož škála motorizací je celkem rozmanitá a nabídne výkony od 130 až po 240 koní. Opět nechybí možnost volby manuálu, nebo automatu.

Co zvolit?

Stále nejste rozhodnuti? Pokud hledáte vůz opravdu praktický, Volkswagen Tiguan vás v daném případě nezklame. Ne každý ale hledá vozy větší a mnoho zájemců raději klasické kombi. V tom případě se nemusíte obávat, že by Volkswagen Passat svou praktičností nějak výrazně zaostával. Verdikt je tedy takový, že ani jeden z vozů nezklame. Stačí si ujasnit priority.

67 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (78%) 104 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Svět nemá dost lipidů na výrobu vakcín
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů