Passat Variant VR6 starý 27 let je na prodej za cenu jako některá nová auta

                   

Volkswagen Passat je populárním a vyhledávaným vozem jak u těch, kteří hledají auto nové, tak u těch, kteří hledají ojetinu. Málokdo si ale dokáže představit to, že by za Passat starý 27 let dal tolik, co za nové auto. Ale i to je možné. A to v případě této prodávané verze, kterou můžeme označit za ikonickou.

Unikátní Volkswagen Passat Variant VR6

Je jasné, že když se podíváme na stáří vozu, mluvíme o třetí generaci. Právě ta se od prvních dvou začala lehce odlišovat, a to primárně díky verzi Volkswagen Passat Variant VR6. V tu chvíli zájemce nemusel kupovat jenom obyčejné rodinné auto s běžným výkonem, ale mohl si pořídit vůz, který doslova klamal tělem. Toto auto z roku 1992 totiž na první pohled sice vypadá jako běžný rodinný kombík, ale má přece jenom něco více.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

A tím unikátem je samozřejmě motor, jelikož použitý šestiválec nabídne výkon 172 koní. A to znamená, že z nuly na stovku dokážete s tímto kombi zrychlit za 8,6 sekundy a pokud budete držet nohu na plynu, lze dosáhnout rychlosti až 218 kilometrů v hodině. To jsou parametry, které byly na rok 1992 zcela unikátní. Zvláště při představě, že jste jich mohli dosáhnout ve voze, který byl primárně rodinným kombíkem.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Cena jako u nového auta

A za kolik se tento zajímavý Volkswagen Passat Variant VR6 z roku 1992 prodává? Než se dostaneme k ceně, je třeba zmínit, že je velmi zachovalý. Jak pokud jde o exteriér, tak i pokud jde o interiér. Také nelze zapomínat na to, že auto má vzhledem ke svému stáří i celkem nízký nájezd, která je jenom 87 276 kilometrů. A také poměrně slušnou výbavu. A i to je důvod, proč je prodejní cena tohoto vozu kolem 8 750 euro. To je v přepočtu asi 230 tisíc korun, což už jsou ceny, za které se u nás dají bez problémů pořídit nové vozy, jako třeba Dacia Sandero, Fiat Panda, Toyota Aygo, nebo Dacia Logan. Ale jedno je jisté, unikátem jako tento Passat pochopitelně nikdy nebudou.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články