Tipy známého výrobce na zvýšení životnosti pneumatik. Jak si letos správně vybrat a čemu se vyvarovat?

Hlavně v zimní sezóně je velmi důležité dbát o pneumatiky, kterým škodí například sůl. Nevhodnou péčí si můžete zkrátit životnost obutí vozidla až o třicet procent.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Špatný výběr pneumatiky, nevhodná péče a styl jízdy, to vše může zkrátit interval nákupu nového obutí až o 30 %. Nové pneumatiky používají i speciální 3D technologie, zlepšující vlastnosti a prodlužující životnost. Zástupce jednoho z největších výrobců poradil, jak správně vybrat pneumatiky a dát jim péči, aby vydržely co nejdéle.

Správný tlak a péče o pneumatiku

Pokud se budete o pneumatiky starat během jejich používání, vyhnete se brzkému nákupu nových. Zásadní je správné nahuštění. Zástupce firmy doporučuje měřit tlak minimálně jednou měsíčně, a také před delší jízdou. Hlavně v zimě je správné nahuštění rozhodující pro délku brzdné dráhy a opotřebení pneumatik. Není dobré se spoléhat na systém ve vozidle, který ani při podhuštění o 20 % nemusí nic hlásit.

iZdroj fotografie: iStock

Další možností je aplikace různých sprejů, mastí a přípravků. Velká část výrobců je nedoporučuje nebo před nimi dokonce varuje. Zástupce doporučuje pravidelně pneumatiky umývat hlavně od soli, která může škodit. V tomto případě existují speciální přípravky na její odstranění. Po použití je nutné pneumatiku dobře umýt čistou vodou, ideálně vysokotlakým čističem. Životnost také zvýšíte správným skladováním na tmavém místě.

Nákup nových pneumatik

Výběr té správné pneumatiky je zásadní pro co nejlepší jízdu a životnost. Až se tedy budete poohlížet po nových, zvažte, zda jezdíte spíše po městě nebo po dálnici. Podle zástupce firmy se do města hodí zesílené bočnice, které pneumatiku chrání před poškozením od obrubníku. Pozor také na index nosnosti.

iZdroj fotografie: iStock

Pokud vlastníte SUV, poohlédněte se po pneumatikách určených přímo pro ně. Zástupce firmy varuje před nákupem nehomologovaných pneumatik, které mohou být obzvláště v zimě nebezpečné. Způsobují špatnou funkci asistenčních systémů a negativně ovlivňují stabilitu vozidla na vozovce.

Jak se staráte o pneumatiky vy?

Zdroj: MotorTrend

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články