Pečujte o interiér vozu. Osvědčené rady jak se zbavit skvrn, psích chlupů i nepříjemného zápachu

                   

Auto by mělo dokonale vypadat nejenom z venku, ale mělo by také dokonale vypadat i zevnitř. Péče o interiér mnoha lidem buď nic neříká, nebo nevědí jak na to. Podívejte se s námi na několik tipů, jak to zvládnout rychle, jednoduše a efektivně.

Psí chlupy a vlasy

Jezdí ve vašem voze i vaše dlouhovlasá manželka, přítelkyně nebo dcera? Či máte většího psa, který neustále pouští chlupy? Dovedeme si představit, jak to v interiéru vozu může vypadat. Proto je na místě použít speciální váleček na oblečení. Ten, který má na svém povrchu speciální lepivou vrstvu, ke které všechny vlasy a chlupy jednoduše přilnou. Pokud máte čtyřnohého kamaráda s krátkou srstí, je třeba zvolit náhradu v podobě opravdu silného vysavače, který zvládne jeho chlupy zapíchnuté v sedačce snadno vytáhnout.

Skvrny na čalounění

Pokud se ve vašem interiéru objeví skvrny, ke kterým se pochopitelně nikdo nebude hlásit, je třeba využít ten správný postup jejich eliminace. Důležité je odlišit, zda se jedná o skvrnu povrchovou, nebo již pronikla hlouběji do čalounění. V prvním případě může pomoci i houbička na nádobí a trocha jaru, nebo jiného čističe například na čalouněné sedačky. Místo lokálně čistěte, dokud nebude skvrna eliminována.

Horší je to v případě, kdy se dostala více do hloubky. Tady už je na místě použít různé specializované čističe ve formě pěn, které se dokážou vsáknou hlouběji a nečistoty odstranit. Další pomůckou by měl být i vysavač na mokré vysávání, který nasaje jak nečistoty, tak i veškerou tekutinu, čímž eliminuje vlhkost a tedy i tvorbu plísní v sedačce.

Zápach ve voze

Může mít celou řadu příčin. Namátkou zbytku jídla schovaná pod sedačkou, nevydesinfikovaná klimatizace, vlhkost a plísně, či právě skvrny od různých druhů jídel. V první fázi je třeba eliminovat zdroj zápachu. Skvrny vyčistěte, klimatizaci nechte vydezinfikovat a auto důkladně ukliďte. Potom už se můžete pustit i do eliminace zápachu. Vhodné jsou různé dezinfekční spreje, které do vozu nastříkáte, zapnete vnitřní cirkulaci, zavřete dveře a necháte 5 – 15 minut působit. Potom auto vyvětráte. Jejich unikátem je to, že dokážou zápach nikoliv zakrýt, ale i pohltit. Až potom je na místě umístit na zpětné zrcátko typický vonný stromeček – nebo cokoliv jiného.

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články