Peugeot učinil historické rozhodnutí. Tohle je konec francouzské automobilky, už nikdy nebude jako dřív

Pokud máte zálusk pořídit si nový Peugeot bez hybridního motoru, měli byste si pospíšit. Za 4 roky totiž hybridní motory budou v každém voze.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Francouzská značka se lvem ve znaku se rozhodla plně elektrifikovat své vozy v celé Evropě. Do roku 2023 se rychlost elektrifikace zvýší z aktuálních 70 % na 85 %. Do roku 2025 to ale bude již 100 %. Peugeot bude i nadále vyrábět své vozy s naftovými i benzínovými motory, budou však vždy včetně hybridního doplňku, bez něhož je již pořídit nepůjde. Podle generální ředitelky Peugeotu, Lindy Jackson, byly prodeje elektrifikovaných vozů v Evropě vynikající. 

Do 4 let už budou hybridní auta standard

Údajně je cílem po celém světě na trhu s automobily co největší elektrifikace a dostatečné portfolio modelů. Pokud tedy nemáte zájem o auto s elektromotorem této značky, měli byste si pospíšit a stihnout koupi do následujících 4 let. Aktuálně v řadě plug-in hybridních automobilů naleznete verze C-SUV 3008, sedan 508 a 508 SW kombi. Všechny tyto modely jsou nabízeny ve verzi Hybrid, s jedním elektromotorem a pohonem předních kol. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Verze Hybrid4 má elektromotory dva a pohání je všechny čtyři kola. Jednou z novinek v portfoliu je pak nová generace 308 v karoserii hatchback a SW. Je nabízena ve dvou hybridních verzích plug-in FWD již od samého uvedení na trh. Ve vozech se nachází zážehový motor PureTech o objemu 1,6 litru ve dvou výkonových verzích a elektromotorem. U nového Opelu Astra pak naleznete stejnou konfiguraci. 

Vozy bez elektrického pohonu již nebudou

Dále bude automobilka Peugeot nabízet modely e-208 supermani a SUV e-2008 na stejné platformě eCMP. Tuto stavbu používá i mnoho dalších elektrických aut Stellantis – Opel Corsa-e, Mokki-e, DS3 Crossback E-Tense a Citroen e-C4. Francouzská firma má v nabídce také plně elektrické verze ze své řady užitkových vozidel, a to včetně dodávky Peugeot e-Partner či e-Rifter, e-Expert a e-Boxer. 

iZdroj fotografie: Pexels

Neelektrifikované vozy Peugeot tedy budou brzy staženy z výroby. Jedná se o městské modely 108, 301 nebo 7místné 5008. Mezi výhody plug-in hybridních vozů patří hlavně úspora nákladů na údržbu a nízká spotřeba. Rovněž oceníte různé možnosti nabíjení, ať už doma či ve veřejné dobíjecí stanici. Můžete se také vydat na delší cestu bez obav. Dojezd v plně elektrickém režimu je totiž až 59 km. 

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články