Peugeot sestavil moderní sporťák e-Legend se 450 koňmi

Peugeot e-Legend
                   

Sporťákům už dnešní doba moc nepřeje, ale tenhle kousek od Peugeotu se určitě neztratí. Kombinuje v sobě několik různých podob, a z každé strany v něm poznáte jiný styl. Výkonný motor se 450 koňmi je opravdu slušné lákadlo; a pokud si říkáte, že to je na sériovou výrobu pořádný odvaz, tak máte pravdu. Peugeot totiž vložil pod kapotu tak trochu jiný motor, který nejspíše některé zklame – podle zástupců je ale budoucností automobilky.

Peugeot e-Legend - kapota

Sporťák kombinuje agresi s elegancí

Kdo aspoň trochu sleduje dění v automobilovém světě, bude mu tenhle nový koncept tak trochu povědomý. Přední maska vypadá jako klasické americké muscle car, masivní vzhled přímo čiší agresivitou; ovšem zadní část je diametrálně odlišná. Připomíná jakousi italskou eleganci s lehkou dávkou dravosti, celkovým vzhledem přitom připomíná sportovně laděné SUV.

Peugeot e-Legend - sporťák se 450 koňmi

Sporťák, a docela moderní, včetně pohonu

Neradi zklamáváme nadšence rychlých aut, ale jde o elektrický koncept. Vzhledem k cenám těchto vozů je to možná trochu uspěchaný krok, ale parametry jsou vážně oslnivé. Zrychlení na 100 km/h zvládne za 4 vteřiny, a ve spojení s okamžitým nástupem výkonu od nulových otáček a pohonem všech čtyř kol vás hezky zarazí do sedačky. Peugeot se tak chystá na nejvýkonnější a nejrychlejší auto ve své historii.

Peugeot e-Legend - dívka

Parádní dojezd a extrémně rychlé nabíjení

Baterie umožňují úctyhodný dojezd až 600 kilometrů, což není na elektrické auto vůbec špatné. Samotné akumulátory představují obecně jisté nepohodlí kvůli době nabíjení, ale i tady udělal Peugeot určitý kompromis. Díky moderním technologiím a fast charge stanici je možno baterie dobít za pouhých 25 minut, a okamžitý dojezd bude přes 450 kilometrů; k úplnému nabití bude potřeba dalších 10 minut.

Peugeot e-Legend - cena

Bude to sporťák, co kecá do řízení

Tady narážíme asi na největší zklamání, protože jsme se celou dobu těšili na opravdový sporťák, jemuž můžeme pořádně přidat „plyn“. Jenomže koncept je plně autonomní, a i když Peugeot říká, že řízení má stále smysl a měli bychom si ho užívat, ukazuje tímhle vozem pravý opak. Koncept nabízí 4 jízdní režimy, které se budou intuitivně přepínat v závislosti na druhu jízdy. Třeba mód Legend bude nejpohodlnější cestovní režim odkazující na slavné 504 Coupé, zatímco v režimu Boost dostanete všech 450 elektrických koní určených k maximální akceleraci a dynamické jízdě.

Interiér bude luxusní a pohodlný

U autonomních vozidel se nabízí otázka, co budeme dělat během jízdy, když to nebude řízení. Na otázku pamatuje jízdní režim Soft zaměřený na co největší odpočinek a relaxaci, nebo režim Sharp, díky kterému budete moci sledovat veškerá sociální média na bezmála 50palcovém displeji. Během jízdy se vám cesta bude zobrazovat ve 180stupňovém zorném poli, což znamená o mnoho lepší rozhled než v normálním autě.

Peugeot e-Legend - elektrický

Peugeot představil tenhle koncept se vší hrdostí, a vkládá do něj spoustu nadějí. Nechal se slyšet, že z něho budou během několika let vycházet další sportovně modely …až takové jsou ambice. Pokud uvážíme všechny klady a zápory, které koncept přináší, vypadá to na zajímavou automobilovou budoucnost.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články