Plně elektrický Ford-F150 ukázal svou sílu. Dokázal roztáhnout náklad o hmotnosti 453 tun

                   

Pickup Ford-F150 patří mezi osvědčená auta pro toho, kdo hledá spolehlivost, výkon, bezproblémovou jízdu v terénu a také praktičnost v podobě dostatečně velké korby. Klasikou je u vozu použití spalovacího motoru. I když to se může velmi rychle změnit. Jasně to potvrdil test, kde se zkoušel nový Ford-F150, který byl čistě na elektřinu. Velký pick-up jako elektromobil? Špatné to být nemusí.

Výhoda oproti klasickému motoru

Elektrický Ford-F150 ukázal jednu obrovskou výhodu proti spalovacím motorům. A tím je velmi silný točivý moment. Díky tomu je elektromotor jako stvořený pro tahání těžkých břemen. Tam, kde má spalovací motor problémy roztáhnout naložený vlek, se elektřina chytá naprosto s přehledem. A právě toto bylo demonstrováno na jednom velmi zajímavém testu, který měl ukázat, že vyměnit benzin za elektřinu nemusí být špatná volba.

Elektrický Ford-F150 dokázal roztáhnout náklad o hmotnosti více než 453 tun

Abychom byli konkrétní, tak přesně zvážená hmotnost činila 453 592 kilogramů. Jednalo se o několik vysokých a samozřejmě plně naložených vagonů. Před ty byl elektrický Ford-F150 postaven, došlo k zapřažení a pozvolnému rozjezdu. Když bylo vidět, jak se vagony začínají hýbat, i ten největší skeptik musel uznat, že v tomto směru vůz opravdu nezklame. Pokud nevěříte, video níže je jasným důkazem.

Ford-F150 jako jeden z nejoblíbenějších pick-upů v USA

Vůz, který dokázal roztáhnout a utáhnout více než 453 tun je zatím jenom prototypem. Vývoj stále probíhá a tak není jasné, kdy by se mohla objevit sériové verze. Co ale jisté je, že klasický model je jedním z nejpopulárnějších pick-upů v USA. Jenom v loňském roce se ho prodalo přes 900 tisíc. I když mnoho Američanů bude jistě k elektřině skeptických, lákadlo v podobě možnosti zapřáhnout a utáhnout více než zvládne verze se spalovacím motorem bude jistě velké.

Elektrické puick-upy nejsou nereálné

Připomeňme, že Ford není jedinou automobilkou, která má v plánu využívat elektřinu. Celkem aktivně se mluví také o elektrickém pick-upu od Tesly. Ta je přece jenom o kus dále a poslední zprávy říkají, že by jeho představení mohlo být reálné už za několik měsíců. A co další vyhlášení výrobci? Počkejme si.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Žena, která uprchla před režimem Lukašenka popsala, jak je jeho diktatura mocná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla
adbz.cz
adbz.cz
Praktiky starých šamanů stojí za zkoušku. Stačí ve skleníku zapálit bobkový list a škůdci se mu vyhnou obloukem