Plně elektrický Ford-F150 ukázal svou sílu. Dokázal roztáhnout náklad o hmotnosti 453 tun

                   

Pickup Ford-F150 patří mezi osvědčená auta pro toho, kdo hledá spolehlivost, výkon, bezproblémovou jízdu v terénu a také praktičnost v podobě dostatečně velké korby. Klasikou je u vozu použití spalovacího motoru. I když to se může velmi rychle změnit. Jasně to potvrdil test, kde se zkoušel nový Ford-F150, který byl čistě na elektřinu. Velký pick-up jako elektromobil? Špatné to být nemusí.

Výhoda oproti klasickému motoru

Elektrický Ford-F150 ukázal jednu obrovskou výhodu proti spalovacím motorům. A tím je velmi silný točivý moment. Díky tomu je elektromotor jako stvořený pro tahání těžkých břemen. Tam, kde má spalovací motor problémy roztáhnout naložený vlek, se elektřina chytá naprosto s přehledem. A právě toto bylo demonstrováno na jednom velmi zajímavém testu, který měl ukázat, že vyměnit benzin za elektřinu nemusí být špatná volba.

Elektrický Ford-F150 dokázal roztáhnout náklad o hmotnosti více než 453 tun

Abychom byli konkrétní, tak přesně zvážená hmotnost činila 453 592 kilogramů. Jednalo se o několik vysokých a samozřejmě plně naložených vagonů. Před ty byl elektrický Ford-F150 postaven, došlo k zapřažení a pozvolnému rozjezdu. Když bylo vidět, jak se vagony začínají hýbat, i ten největší skeptik musel uznat, že v tomto směru vůz opravdu nezklame. Pokud nevěříte, video níže je jasným důkazem.

Ford-F150 jako jeden z nejoblíbenějších pick-upů v USA

Vůz, který dokázal roztáhnout a utáhnout více než 453 tun je zatím jenom prototypem. Vývoj stále probíhá a tak není jasné, kdy by se mohla objevit sériové verze. Co ale jisté je, že klasický model je jedním z nejpopulárnějších pick-upů v USA. Jenom v loňském roce se ho prodalo přes 900 tisíc. I když mnoho Američanů bude jistě k elektřině skeptických, lákadlo v podobě možnosti zapřáhnout a utáhnout více než zvládne verze se spalovacím motorem bude jistě velké.

Elektrické puick-upy nejsou nereálné

Připomeňme, že Ford není jedinou automobilkou, která má v plánu využívat elektřinu. Celkem aktivně se mluví také o elektrickém pick-upu od Tesly. Ta je přece jenom o kus dále a poslední zprávy říkají, že by jeho představení mohlo být reálné už za několik měsíců. A co další vyhlášení výrobci? Počkejme si.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články