Po devíti letech končí Hyundai i40. Žádného nástupce ale nemá

Už je to dlouhých devět let, co se začal vyrábět Hyundai i40, jakožto zajímavý zástupce střední třídy této korejské automobilky. Na první pohled vůz velmi lákal na svůj vzhled a ani výbavou nijak nezaostával za konkurencí. Kdo si na auto pomýšlí, měl by si pospíšit. Model i40 totiž po devíti letech skutečně končí. Zpráva již byla avizována v minulosti a nyní tento stav skutečně nastal.

Poslední kusy

Výroba již oficiálně skončila a kdo má zájem pořídit si model Hyundai i40, musí co nejdříve obeslat showroomy a zjistit, zda jim na skladě nezůstalo ještě nějaké poslední auto. Podobné zprávy přicházejí i ze sousedního Polska, kde je k dispozici také několik posledních kopií. Až se doprodají, bude po voze veta. Další možností tak bude jenom nákup ojetiny.

Nástupce zatím nemá

Hyundai i40 bude s největší pravděpodobností bez nástupce. Jeho produkce skončila a zatím nedošlo k žádnému představení vozu, který by ho měl nahradit. A podle všeho to vypadá, že tento stav zůstane dlouhodobý a Hyundai se bude vydávat spíše jiným směrem. Ostatně i když byl Hyundai i40 povedeným vozem, tak zákazníci hledající vůz střední třídy raději sáhli po jiné, konkurenční možnosti. Pro mnohé byla důvodem i určitá větší prestiž značky.

Trh se vyvíjí jiným směrem

Dalším důvodem pro ukončení, ale i to, že se nepočítá s nástupcem je zcela jistě celkový vývoj trhu, která má poměrně jasný směr. Hitem posledních let jsou jak plnohodnotná SUV, tak i menší, takzvaná městská SUV neboli crossovery. Právě ty trhají prodejní rekordy, a tak se dá očekávat, že se bude automobilka realizovat spíše v tomto směru. Ostatně nabídka vozů, jako je Tucson, Santa Fe nebo Kona tomu jasně odpovídají. A zapomenout nelze ani na nový Hyundai i10, který oproti předchozí generaci poměrně zajímavě vyrostl hlavně z důvodu, aby nabídl to, co dnes zákazníci v Evropě tolik chtějí.

134 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (84%) 123 hlasů
Nahlásit chybu