Už je to dlouhých devět let, co se začal vyrábět Hyundai i40, jakožto zajímavý zástupce střední třídy této korejské automobilky. Na první pohled vůz velmi lákal na svůj vzhled a ani výbavou nijak nezaostával za konkurencí. Kdo si na auto pomýšlí, měl by si pospíšit. Model i40 totiž po devíti letech skutečně končí. Zpráva již byla avizována v minulosti a nyní tento stav skutečně nastal.

Poslední kusy

Výroba již oficiálně skončila a kdo má zájem pořídit si model Hyundai i40, musí co nejdříve obeslat showroomy a zjistit, zda jim na skladě nezůstalo ještě nějaké poslední auto. Podobné zprávy přicházejí i ze sousedního Polska, kde je k dispozici také několik posledních kopií. Až se doprodají, bude po voze veta. Další možností tak bude jenom nákup ojetiny.

Nástupce zatím nemá

Hyundai i40 bude s největší pravděpodobností bez nástupce. Jeho produkce skončila a zatím nedošlo k žádnému představení vozu, který by ho měl nahradit. A podle všeho to vypadá, že tento stav zůstane dlouhodobý a Hyundai se bude vydávat spíše jiným směrem. Ostatně i když byl Hyundai i40 povedeným vozem, tak zákazníci hledající vůz střední třídy raději sáhli po jiné, konkurenční možnosti. Pro mnohé byla důvodem i určitá větší prestiž značky.

Trh se vyvíjí jiným směrem
Dalším důvodem pro ukončení, ale i to, že se nepočítá s nástupcem je zcela jistě celkový vývoj trhu, která má poměrně jasný směr. Hitem posledních let jsou jak plnohodnotná SUV, tak i menší, takzvaná městská SUV neboli crossovery. Právě ty trhají prodejní rekordy, a tak se dá očekávat, že se bude automobilka realizovat spíše v tomto směru. Ostatně nabídka vozů, jako je Tucson, Santa Fe nebo Kona tomu jasně odpovídají. A zapomenout nelze ani na nový Hyundai i10, který oproti předchozí generaci poměrně zajímavě vyrostl hlavně z důvodu, aby nabídl to, co dnes zákazníci v Evropě tolik chtějí.