Pod nánosem prachu se skrýval poklad. Opuštěný Ford Mustang

                   

Jsou garáže a stodoly, de se obvykle najde jenom haraburdí. A potom jsou místa, která dlouhou dobu ukrývají skutečný poklad. A to hlavně pro milovníky aut. Když je následně učiněn takto zajímavý nález, mnoho lidí se diví, jak je vůbec možné, že takové auto mohlo stát desítky let někde zcela bez povšimnutí.

Unikátní auto se skrývalo pod vrstvou prachu

Když byla tato stará stodola nalezena a otevřely se dveře, bylo jasné, že se uvnitř skrývá skutečný poklad. Pod vrstvou prachu byly jasně vidět obrysy známého vozu, kterým byl Ford Mustang. Stačilo přijít blíže, začít vůz prozkoumávat a bylo jasné také to, že se jedná o legendární Ford Mustang Shelby GT500. Auto z roku 1967, které bylo dlouhou dobu opuštěné a netknuté. Vzhledem k výjimečnosti tohoto modelu jde o nález unikátních rozměrů. Tím ale zajímavosti neskončily.

Měl něco navíc

Při prohlížení vozu však nálezci přišli ještě na jeden velmi zajímavý unikát. Auto mělo něco navíc, co u modelu Ford Mustang Shelby GT500 rozhodně nebylo zvykem. Vypadalo to, že automobil má klimatizaci. V tu chvíli se nálezci auta pochopitelně zarazili a začali zkoumat, zda auto nakonec není jenom dobře vyvedená kopie. Až odborník na tyto vozy musel potvrdit, že se jedná o skutečně pravý a autentický vůz.

Renovace bude třeba

Jakmile se auto umylo od vrstev prachu, bylo jasně vidět, že zde stojí opravdu dlouho a že bude ještě potřeba mnoho práce, aby Ford Mustang Shelby GT500 opět dostal svůj povedený vzhled. Na voze se za dobu, co hnil ve stodole výrazně podepsala koroze, a tak se bude muset důkladně zrestaurovat.

Jakmile získá opět svůj potřebný dokonalý vzhled, půjde s největší pravděpodobností do prodeje. Cena určitě nebude nízká, a to jak z důvodu toho, že je toto legendární auto skutečným unikátem, tak samozřejmě i z důvodu jeho netradiční výbavy. To by z něho mohlo udělat velmi ceněný sběratelský artikl.

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články