Podle těchto drobných indicií lze na první pohled poznat bourané auto

                   

Snad z každého inzerátu na nás míří informace, že prodávané auto není bourané. Realita je ve skutečnosti zcela jiná. Stačí se podívat na statistiky nehod i statistiky bouraných ojetin a je jasné, že ve většině případů se jedná jenom o trik na neznalé. Takové auto po nehodě přitom může být i životu nebezpečné. Jak poznat, zda auto bylo bourané? Zaměřte se na hlavní indicie.

Volant

Jako první se zaměřte na volant. V každém moderním voze už jsou ve volantu airbagy, a pokud při nehodě vystřelí, dojde k poškození volantu. Pokud není vyměněn za nový kus, jsou pouze měněny poškozené části. To lze poznat buď podle toho, že dokonale nesedí, nebo neodpovídá opotřebení, nebo je znatelná manipulace se šrouby.

Palubní deska

I tady platí to stejné, co u volantu. Obvykle se nachází airbag i u spolujezdce, a pokud vyletí, je třeba určitý zásah do palubní desky, aby se vše zamaskovalo. Někdy se dokonce mění celá. I na ni se proto zaměřte a zkontrolujte, zda je vše v pořádku, nebo vám na tom prostě něco nesedí. Pokud máte pochybnosti, je dobré dát od daného vozu ruce pryč.

Sedadla

I podle nich se dá poznat, zda bylo auto bourané. Může dojít k tomu, že se sedadlo lehce zdeformovalo a má jiný tvar. Nebo mohlo dojít k jeho výměně a potom je najednou jedno sedadlo novější/starší než jiná. Také je dobré kontrolovat montážní šrouby, zda jsou na nich patrné známky demontáže. Pokud ano, snažte se zjistit, proč k tomu došlo a jaký byl důvod.

Všímejte si i dalších věcí

Kromě těchto základních věcí je dobré všímat si také několika dalších. Patří sem třeba případné výměny bezpečnostních pásů, ale i výměny čelního skla, nebo okének. Také může dojít k tomu, že jsou některé části vozidla znovu nalakovaná, nebo jsou dokonce vyměněná. Pokud by auto nebylo poškozené, tak k podobným výměnám není jediný důvod. I to jsou věci, u kterých je dobré být na pozoru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články