Podnapilý řidič utopil své Mitsubishi v zahradním bazénku

                   

V Texasu se bez vlastního auta neobjedete. Tomu je přizpůsobena i místní legislativa, která za určitých okolností umožňuje, aby řídili i mladiství od 16 let, kteří si mohou zažádat o speciální oprávnění státu Texas. Pěšky ovšem bude muset chodit muž z městečka Arlington, který své červené Mitsubishi Lancer utopil v zahradním bazénku. Vůz se totiž po takové nechtěné koupeli pravděpodobně nepodaří znovu zprovoznit. A prodej nových automobilů, stejně jako provoz autopůjčoven, komplikuje ve Spojených státech koronavirová pandemie.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Alkohol za volantem

Incident se pochopitelně dostal na stůl texaské policii, která o něm informovala na sociálních sítích. Podle policejních informací byl řidič Mitsubishi zadržen pro řízení pod vlivem alkoholu. Zda byla konzumace alkoholických nápojů jedinou příčinou neobvyklé koupele, policie neuvedla. Lancer ovšem nebyl nejnovější a tento model navíc podle amerických statistik nepatří k těm nejspolehlivějším. Základní charakteristiky Lanceru s dieselovým dvoulitrem jsou:

  • Výkon: 120 koní
  • Maximální rychlost: 205 km/h
  • Emise CO₂: 163 g/km
  • Orientační cena ojetého vozu: 150 000 Kč
iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Ani plot ho nezastavil

O tom, že k nehodě muselo dojít ve slušné rychlosti, napovídá také dřevěný plot, který Mitsubishi při cestě do bazénu prorazilo, a také fakt, že se auto zastavilo až na protějším kraji několikametrového bazénu. Řidiči se naštěstí z vozu podařilo vyváznout bez zranění, ale na břehu si ho vzali do péče policisté. Kromě mastné pokuty a pravděpodobně také zákazu řízení (v závislosti na množství zkonzumovaného alkoholu) se řidič nevyhne ani úhradě škody majiteli pozemku. Ta se může překonat i cenu nabouraného Mitsubishi, neboť nafta a další tekutiny z auta pravděpodobně nenávratně poškodily čerpadlo bazénu. K tomu je třeba přičíst opravu plotu a bazénu samotného.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články