Podvodník „profesionál“ prozradil, proč mazaní řidiči vozí v autě rozbitý mobil. Jde o trestné body a peníze

Proč někteří řidiči vozí v autě rozbitý mobilní telefon? Chtějí vydělat peníze a nechtějí platit pokuty.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Poměrně často je vidět, že v některých autech mají řidiči položený v přihrádce mobilní telefon. Obvykle smartphone, viditelně poškozený, evidentně nefunkční. Takový přístroj lze s klidem nechat v autě bez obav, že kvůli němu zloděj rozbije sklo a ukradne ho. Proč to mazaní řidiči dělají?

Mobil je výmluva před policií

Existují dva důvody, oba mají jasnou logiku. A oba nejsou právě legální, ani v lepším případě společensky přijatelné. Prvním důvodem, proč mají řidiči rozbitý mobil v autě, je argumentace pro policii. Či spíše výmluva při podezření z telefonování za jízdy. Řidič, který je zadržen hlídkou, tvrdí, že nemohl telefonovat, protože má mobil rozbitý. A ukazuje policistům svého nefunkčního chudáka.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zda policie na takovou výmluvu skočí, je otázkou. Z vlastní zkušenosti víme, že i když před policií vytáhnete mobil z uzavřené kapsy, nepochodíte. Zejména pokud má policie kamerový záznam, na kterém zřetelně telefonujete. Podvodníci ovšem věří, že jim tato finta pomůže.

Rozbitý telefon má vydělat peníze

Druhým důvodem, proč mají řidiči v autě rozbitý mobil, je pro případ dopravní nehody. Pokud se majitel rozbitého telefonu stane účastníkem nehody, nahlásí, že při incidentu došlo k poškození jeho mobilu. A ten pak chce proplatit po pojišťovně. Kromě mobilu mají ještě ti samí chytráci v kufru nějaký „cenný“ rozbitý umělecký předmět.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je to v pořádku, je to legální? Jistěže ne, jde o bezskrupulentní pojišťovací podvod, starý jako samo pojištění aut. Takto se snažili napálit pojišťovnu spekulanti už před Sametovou revolucí. A snaží se i dnes. Pojišťovny však mají své týmy specialistů, kteří pracují jako analytici případů a odhalují podvodné jednání. Za prokázaný podvod pak hrozí vysoké tresty.

Co si o této praktice myslíte? Vozili byste v autě rozbitý mobil?

Zdroj: ČAP
Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bez Západu by Rusko bylo bez moderních zbraní, samo je totiž vyrobit neumí. Užívá techniku Francie, Německa i dalších zemí
Události247.cz
Události247.cz
Taxík levnější než jízda autobusem: Důchodci nemají ani ponětí, že jim stát poskytne dopravu kamkoliv za pár korun
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejděsivější místo na planetě: Přístup sem má jen pár lidí, běžný člověk by téměř s jistotou zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Psi, které je téměř nemožné vychovat: Některá plemena pro poslušnost nemají předpoklady, mnoho lidí to před koupí neví