Podvody mechaniků nejsou výjimečné. Prošli jsme ty nejčastější

                   

Když dáme auto do servisu, tak věříme tomu, že mechanik udělá to, co by měl. Že se nás nebude chtít ani napálit, ani natáhnout. Bohužel realita je taková, že řada z nich opravdu podvádí. A na to doplácíme my, jako neznalí zákazníci a majitelé vozidla. Co patří mezi nejčastější záměrné podvody z jejich strany? Podívejte se.

Záměrně nesprávná diagnóza

V čem to spočívá? Přijedete s autem do servisu a mechanik záměrně diagnostikuje jinou závadu, než která se vašeho vozu týká. A v čem je to špatné? Samozřejmě v tom, že za tuto závadu a její opravu si naúčtuje mnohem více peněz, než za to, co vozu ve skutečnosti je. Auto sice dá do pořádku, ale mnohem dráž, než je správné.

Výměny některých dílů

Tento podvod mechaniků můžeme s klidným svědomím označit i za krádeže. Někteří mohou skutečně dělat to, že záměrně vyndají určité, minimálně použité díly z vašeho vozu a nahradí je staršími, více opotřebenými. Takové díly si poté prodají. A vy máte ve voze něco, s čím následně velmi brzy přijedete do servisu, jelikož věc nefunguje jak má.

Použití levnějších věcí, než jsou účtovány

Může toho být skutečně mnoho. V podstatě jakýkoliv díl může být nahrazen jiným. Zatímco na faktuře máte určité označení a určitou cenu, ve vašem voze může být něco zcela jiného. A problém se nemusí týkat nutně jenom dílů jako takových. To stejné se děje i v případě výměny oleje, nebo výměny jiných provozních kapalin. Účtováno je to dražší, ale vše vašem voze je to levnější a obyčejnější.

Jízda s vaším vozem

Někteří mechanici s vaším vozem najezdí klidně i desítky kilometrů a využívají ho pro své soukromé účely. Když si toho všimnete, vymlouvají se na to, že šlo i zkušební jízdu. Mnohdy si toho však ani všimnout nemusíte, zvláště pokud si nepamatujete stav tachometru. V takovém případě si pár desítek kilometrů navíc skutečně obvykle ani nevšimnete.

Foto: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články