Pokuta, na kterou řidič do smrti nezapomene. Jel rychlostí 204 km/h, protože spěchal s dcerou na koupaliště

Výmluvy ve snaze nedostat pokutu za rychlost jsou na denním pořádku, ač nefungují. Občas jsou ale důvody k porušení zákona doslova šokující.

i Zdroj fotografie: Policie Wroclav
                   

Výmluvy, výmluvy, výmluvy. Policisté jsou zvyklí, že když zastaví řidiče s nějakým přestupkem, slyší nejrůznější výmluvy. Ve výsledku není cokoli, co řidič řekne, důvodem, aby ho policista pustil bez vypsaného pokutového bloku. Když už by mělo dojít na to, že řidič jel vyšší než povolenou rychlostí z důvodu, který naše legislativa umožňuje, prokázal by toto ve správním řízení. Existuje případ, že by to policisté zvládli na místě a bez pokuty?

Vyšší než povolená rychlost není policií na 99,9 % tolerována

Snad jen v případě těžce zraněného dítěte na zadním sedadle by to policisté uznali bez otálení a nechali řidiče pokračovat dál v rychlé jízdě. V lepším případě mu pomohli s pomocí zapnutých majáků a sirén do nejbližší nemocnice dojet plynuleji, než by zvládl sám motorista. Nedávný případ z polského prostředí však do kategorie nutné jízdy vyšší rychlostí rozhodně nespadá. Policisté ze skupiny SPEED z Vratislavské dopravní policie zadrželi řidiče, pro kterého byly tamní povolené rychlostní limity spíše jen doporučením.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle velitelství městské policie ve Vratislavi reagují policisté speciální skupiny SPEED Vratislavské dopravní policie, dbající o bezpečnost všech obyvatel okresu, každý den během své služby na všechny situace agresivní jízdy. Policisté si při hlídkování na dálničním obchvatu Vratislavi všimli Volkswagenu jedoucího v prostředním pruhu nepřiměřenou rychlostí. Okamžitě zahájili jeho sledování.

Jak rychle se může jezdit bez obav z fotek z radarů? Ani za rychlost 150 km/h pokuta nepřijde

Ve svém Volkswagenu jel po dálničním obchvatu města Vratislav rychlostí přes 204 km/h. Neukázněný motorista povolenou rychlost překonal téměř dvojnásobně. Strážníci provedli měření rychlosti za jízdy včetně pořízení dokumentace. A pak tuto bezohlednou jízdu okamžitě zastavili. Když se čtyřicetiletého muže ptali, kam tak spěchá, řekl něco neuvěřitelného. Prý že bere dceru na koupaliště. Pro řidiče Volkswagenu setkání s policií skončilo pokutou v přepočtu asi 10 000 Kč a udělením 15 trestných bodů připsaných na konto řidiče.

iZdroj fotografie: Policie ČR

Jízda vysokou rychlostí je za nejvíce trestných bodů

V Polsku jednou z hlavních příčin dopravních nehod stále není nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky. A tamní policie nemá slitování. Ani u nás neexistuje přílišná tolerance pro jízdu vysokou rychlostí. Podle novely zákona, která před pár dny vstoupila v platnost, došlo ke zpřísnění v trestech. U překročení rychlosti o 40 km/h a více v obci a 50 km/h a více mimo obec novela bodového systému přichází s pokutou ve správním řízení 7 000 až 25 000 korun a zákazem řízení na 6 až 18 měsíců.

Co na výmluvu říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Zobrazit další články