Audi se řítilo rychlostí 200 km/h na rušné okresce a ohrožovalo desítky řidičů. Policisté museli řidiči pohrozit střelnou zbraní a násilím ho vytáhnout

Policejní honička u obce Jaroslav naštěstí neskončila vážnou nehodou. Řidič černého Audi se řídil vysokou rychlostí a snažil se neúspěšně policistům ujet.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Policejní honička vyústila v násilné vytažení řidiče a jeho spoutání. Černý vůz značky Audi ohrožoval svou jízdou okolní řidiče. O jedno dokonce škrtl, ale naštěstí k vážné nehodě nedošlo. Policistům řidič dlouho ujížděl velmi vysokou rychlostí a zastavit se ho podařilo za obcí Jaroslav. Alkohol prokázán nebyl.

Rychlá jízda a nebezpečné manévry

Řidiče černého Audi, který jel nepřiměřenou rychlostí, se police snažila zastavit v blízkosti železničního přejezdu. Policisté mu zablokovali cestu, řidič se však odmítal vzdát. Nebezpečně otočil vozidlo do protisměru a začal ujíždět velmi vysokou rychlostí.

iZdroj fotografie: Audi

Policejní vůz se místy řítil rychlostí až 190 km/h, ale černé Audi se neustále vzdalovalo. Svou jízdou ohrožovalo ostatní účastníky. Dokonce v jednu chvíli došlo málem k vážné nehodě. Audi škrtlo o Škodu Rapid jedoucí ve stejném směru. Střet naštěstí odneslo jen zpětné zrcátko.

Zajištěn a spoután

Policisté dále Audi pronásledovali, během honičky nedošlo naštěstí k žádné nehodě. Policisté nakonec řidiče dohnali a zablokovala mu cestu. Řidič odmítal vystoupit, musel být násilně vytažen pod pohrůžkou střelné zbraně. Policisté řidič zajistili a spoutali.

Dechová zkouška na alkohol a test na přítomnost drog byly negativní. Řidič měl však zablokovaný řidičský průkaz. Nyní čeká na trest a pravděpodobně na prodloužení zákazu řízení.

Jaký trest navrhujete pro řidiče?

Zdroj: Policie ČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články