Výstřely, honička, pokus zabít policisty a odcizená dodávka. Strážníci zažili divoký západ na vlastní kůži

Ujíždět před policisty se nevyplatilo pachatelům krádeže vozidla z Německa. Při útěku se pokusili přejet policistu a nyní jim hrozí vězení.

i Zdroj fotografie: Lubuska Policja
                   

To, že to v některých zahraničních státech může být v provozu divočina, se dá čekat. Jako v hollywoodském filmu si ale chtěl zjevně připadat řidič, kterého stíhali policisté v Polsku. 27letý řidič vozu Fiat Ducato se toho nebál, policejní auto se snažil při honičce vytlačit ze silnice, a jednoho policistu se dokonce pokoušel přejet. Motivaci k útěku měl o to silnější, že auto, v němž seděl, mu nepatřilo. Bylo totiž odcizeno z Německa.

Honička, střílení a rychlá jízda

Když toho dne polští policisté vyráželi do služby, nečekali, že se setkají se scénami, které bychom mohli čekat spíše v seriálu Kobra 11. V sobotu 18. prosince totiž policejní jednotka v polském městě Gubin obdržela hlášení od svých německých kolegů. „Bylo nám oznámeno, že se v okolí hraničního přechodu Żytowanie pravděpodobně nachází kradené vozidlo,“ vypráví jeden ze zasahujících policistů. „To mělo být odcizeno z Německa a jednalo se o vozidlo Fiat Ducato,“ dodává.

iZdroj fotografie: Lubuska Policja
Kvalitní přeshraniční spolupráci ukázali němečtí a polští policisté

Vozidlo se policistům podařilo poměrně rychle vypátrat v okolí v zalesněné oblasti. Když si řidič všiml policistů, bylo vidět, že znejistěl. „Řidič zastavil a když jsme přistupovali k automobilu a chtěli řidiče legitimovat, začal náhle agresivně couvat,“ popisuje situaci policista. Vůbec neměl v úmyslu zastavit a začal na nás najíždět,“ dodává. Cílem řidiče bylo odjet z místa i za cenu zranění policistů. Policisté začali na pneumatiky vozidla střílet, aby ho zastavili, ale řidič stále pokračoval v jízdě.

Rychlá spolupráce a zásah

Kromě první policejní hlídky vyrazila na místo i druhá. Ta už byla o zásahu a aktuálním dění informována. „Ve snaze zastavit vozidlo jsme mu vjeli do cesty,“ vypráví policista. Řidič i přes to v jízdě pokračoval a naše auto se snažil z vozovky vytlačit,“ dodává. Policisté se ale nedali a pokračovali ve snaze zabránit vozidlu pokračovat v jízdě, což se poměrně rychle povedlo a posádka ukradeného vozidla se tak ocitla v rukou policistů.

iZdroj fotografie: Lubuska Policja
V důsledku nerozvážného činu čeká dvojici pachatelů nejistá budoucnost

Řidič i spolujezdec byli ihned zadrženi a odvezeni k výslechu na policejní stanici v Gubinu. Na místo zásahu později dorazila také vyšetřovací služba s technikem, který zajistil stopy pro další policejní vyšetřování. Hodnota odcizeného vozidla byla vyčíslena na zhruba 500 000 českých korun a automobil byl převezen na policejní parkoviště. Pachateli byli 27letý muž a 28letá žena, pro něž to rozhodně nebyla první zkušenost s obcházením zákona.

Vážné následky nerozvážného činu

Jelikož se jednalo o recidivisty, následky budou pro tuto dvojici vážné. Kromě trestu za krádež vozidla jim hrozí také obvinění za neuposlechnutí příkazu policistů a opakované napadení veřejného činitele. Oba byli poměrně rychle přivedeni na státní zastupitelství. Žena dostala po dobu vyšetřování policejní dohled a pro muže státní zástupce navrhl vzetí do vazby. Ať už soud dopadne jakkoli, je jasné, že to byla alespoň na nějakou dobu jejich poslední společná kriminální aktivita.

Jaký trest byste tomuto povedenému páru navrhli vy?

Zdroj: Lubuska Policja

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub