Chytli ho dvakrát za rychlost během pěti minut. Podruhé došla policii trpělivost a skončil ve vězení

Když někdo překročí rychlost, dá se to považovat za chybu nebo nerozvážnost a pokuta vše vyřeší. Pokud to udělá za pět minut znovu, jde o výsměch a aroganci. Policie to neviděla jinak.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Někteří jedinci jsou nepoučitelní. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Tak dlouho se dráždí kobra bosou nohou, až uštkne. A tak dlouho se pokouší trpělivost a shovívavost strážců zákona, až se věci přestanou řešit dohodou a pokutou a dotyční hříšníci budou moci otestovat design cel zevnitř a zjistit, jak funguje vězeňské umyvadlo, kolik soukromí si užijí na toaletě (nebo kdekoli jinde) a kde všude jsou kamery. Citelná změna. A je to tak snadné.

K čemu svalnaté Camaro, když chybí „sval“ v hlavě

Své o tom už ví jistý Jeffrey Hair, kterého poprvé zastavilo policie Las Vegas v jeho Chevroletu Camaro, přesně 15. července ve 20:22 na Lake Mead Boulevard. Chápeme, jste ve Vegas, sedíte v Camaru (jinými slovy na Corvettu jste ještě nedosáhli) a noc je ještě mladá. Všude tolik lákadel, tolik krásných žen a vy se určitě nechcete nechat zahanbit, a tak pedál vašeho juniorského muscle caru občas sešlápnete celkem citelně k podlaze. A i když pořád juniorský, přeci jen muscle car.

Jednou se to bere za nerozvážnost. Podruhé za aroganci

Kterému trvá zrychlení mimo rychlostí limity nedělá opravdu problémy. A pokud je ten limit 35 mil za hodinu, tedy 56 km, je to opravdu „než bys řekl švec“. Milý Jeffrey byl při svém (zdaleka ne prvním) kontaktu s policií, která mu naměřila 117 km/h ještě schopný se „nějak domluvit“ a i přes vysokou pokutu z celé situace vyváznout jako svobodný člověk. Pořád lepší někomu něco zaplatit, než se dívat na svět přes zamřížovaná okna, to dá smysl. Jenže mladý muž celou situaci viděl evidentně jinak.

Protože kdyby byl schopen aspoň špetky (očekávatelné) reflexe, nenechal by se za pět minut chytnout znovu, na stejném rychlostním limitu, tentokráte ale již s masivními 170 km/h (106 mph). Nevíme, jestli s mladým mužem lomcoval vztek natolik, že plynový pedál seznámil s koberečkem svého Camara opravdu důkladně, nebo to mělo jiné příčiny. Policie však již ztratila poslední špetky pochopení a náš závodník putoval za mříže. Kde čeká na verdikt soudu. S ohledem na to, že ve Státech je vysoká rychlost trestným činem a přestupky se sčítají, je celkem možné, že volant svého Chevroletu neuvidí pěknou řádku měsíců. Stálo to vůbec za to?

Souhlasíte s tím, že za podobný výsměch policii by měli hříšníci putovat rovnou za mříže?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„K zemi půjdou jako kachny“, nové rychlopalné dělo je zabijákem stíhaček, dronů i plavidel. Doplní ho nezastavitelná raketa
Události247.cz
Události247.cz
Důchod nebude pobírat každý: Stát řekl, jaké práce se do penze nepočítají. Řada lidí bude muset živořit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč královské ženy odpradávna musely rodit před velkým davem lidí: Některé kvůli tomu málem přišly o život
adbz.cz
adbz.cz
Jak z obyčejné pánve udělat nepřilnavou: Stačí trocha oleje a přibližně hodina času. Jídlo se na ni už nikdy nepřichytí