Policie dopadla 12letého mladíka, který přijal výzvu ze sociálních sítí. Ukradl auto rodičům a projel tři státy

Na internetu je zejména mezi teenagery spousta výzev. Spousta hloupých výzev. A jedné takové se chytil 12letý mladík v New Yorku, když ukradl auto svým rodičům.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Událost se odehrála koncem minulého roku, respektive 8. prosince 2020, to hned v dopoledních hodinách. Nejmenovaný chlapec se na popud kamarádů na sociálních sítích rozhodl, že si od rodičů vypůjčí Range Rover Evoque a pojede na výlet. Na cestě ho přitom doprovázela jeho 7letá sestřenice, s níž nakonec ujel celých 160 km. Policie o nich sice věděla, ale rozhodla se, že je nebude zastavovat.

iZdroj fotografie: Range Rover

SUV projelo tři státy za doprovodu policie

Newyorští strážníci si všimli podezřelého auta krátce po vyjetí a začali jej sledovat, protože se řidič k dodržování dopravních předpisů evidentně moc neměl. Po zapnutí sirén ovšem nikdo nereagoval, a tak se policie rozhodla auto předjet. V tu chvíli ovšem Range Rover také zrychlil a chtěl strážníkům ujet. Ti si stačili všimnout, že za volantem sedí evidentně mladší nezletilá osoba a v pronásledování raději přestali.

iZdroj fotografie: Range Rover

Vzhledem k věku chlapce bylo totiž patrné, že by zpanikařil a zbytečně ohrozil sebe i okolí ještě více. Namísto toho tak raději vůz sledovali přes tři státy, jak uvádí policejní zpráva: „Děti nastoupily do SUV svých rodičů v Queensu, odkud přes most Verrazzano přejely do státu New Jersey, a svou jízdu zakončily u hranic Delaware.“

Policie čekala na vhodný okamžik k zastavení

Ačkoliv byla policie v pohotovosti, děti o ní později vůbec nevěděly a rozhodly se zastavit k nákupu občerstvení, kde také zaplatily pomocí kreditní karty svého otce. A právě tato zastávka se jim stala osudnou, protože si pro ně přijela policie a chlapce i jeho sestřenici zatkla kolem 14:00, tedy pár hodin od začátku jízdy.

iZdroj fotografie: Range Rover

Po sepsání hlášení si je však vyzvedly rodiče a obě děti byly bez dalších komplikací propuštěny. O udělení trestu tak nerozhodoval soud, ale samy rodiče. Joe Gangaram, otec chlapce v médiích prohlásil: „Děti jsou v pořádku a nikomu se nic nestalo. Děkuji místní policii za trpělivost a dobře odvedenou práci.“

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články