Policie dopadla nevšední gang zlodějů aut. Škoda přesáhla 3,5 milionu korun

                   

Oddělení kriminálky z krajského ředitelství policie v polské Bydhošti dopadli organizovanou zločineckou skupinu zabývající se kuriózním systémem krádeží automobilů na náhradní díly. Zloději si „půjčovali“ auta na základě falešných dokladů a poté vozidla rozebírali na díly.

„Pronajímali“ si auta a pak je rozebírali na díly

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Do případu krádeže vozidel v celkové hodnotě v přepočtu přes 3,5 milionu korun je zapojeno nejméně 7 osob. Spáchané zločiny ovšem nebyly klasickými krádežemi, ale tzv. trestnou činností „bílých límečků“

Auta mířila z půjčoven rovnou do dílny

Klíčem k trestné činnosti byl pronájem automobilů na falešné doklady totožnosti. Majitelé půjčoven obvykle zjistili, že byli okradeni, když se k nim auto nevrátilo včas.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jak zjistili policisté z zemského ředitelství policie v Bydhošti, většina pronajatých vozidel byla rychle odvezena do garáže, kde byla zbavena GPS vysílačů a poté rozebrána na náhradní díly. Ty byly později prodány na černém trhu.

Organizovaný gang působil po celém severu Polska

Skupina působila v osmi vojvodstvích, i když zadržovaní pocházeli hlavně z Pomořanského a Varmijsko-mazurského vojvodství. Jde o muže ve věku 24 až 57 let. Všichni členové skupiny byli obviněni z podílení se na organizovaném zločinu, obchodování s odcizenými předměty a používání padělaných dokumentů.

Případ je stále ve vyšetřování. Policie nyní vyšetřuje, kdo padělal dokumenty, hledá další oběti a další pachatele. Je proto možné, že bude zatčeno více lidí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva