Policie zabavila řidiči auto 30 vteřin poté, co si ho koupil a vyjel z autosalonu

Znáte ten skvělý pocit, když si uděláte radost a koupíte si nové auto? Tento muž se jím nechal tak unést, že mu museli vůz zabavit.

i Zdroj fotografie: PxHere
                   

Všechno se to stalo v Northamptonu ve Velké Británii jižně od Londýna, když si muž koupil v salonu svůj nový automobil Renault Megane. Majitel byl z vozu velmi nadšený a hned si ho jel vyzkoušet do ulic. Jeho radovánky však netrvaly nijak dlouho, jelikož majiteli policie musela zabavit vůz už minutu poté, co jej koupil.

Co se stalo?

Muž si v autosalonu koupil svůj nový vůz a rovnou s ním vyjel do ulic. Ovšem nečekal, že by na silnici mohl být takový provoz, a v rychlosti zpanikařil a málem naboural do zaparkovaného policejního vozu. Řidič se navíc vydal na cestu bez sjednaného pojištění, které mohl uzavřít přímo na prodejně – ve Velké Británii je přitom zakázáno jezdit bez něj.

iZdroj fotografie: unsplash.com
Muž řídil svůj nový Renault Megane.

Nový majitel si tak lesk svého nového vozu neužíval dlouho, a to jen kvůli tomu, že odmítl přijmout nabídku na pojištění v provozovně a vydal se rovnou domů. Zajisté měl v plánu si sjednat pojištění hned, jakmile s vozem dorazí do garáže …jenže to už nepodařilo. Policie jeho jízdu ukončila a automobil nechala odtáhnout.

Dopady na veřejnost

Tamní výkonné orgány se rozhodly po tomto nedorozumění zahájit osvětovou kampaň za výhody povinného pojištění vozidla. Po několika lokálních průzkumech vyšlo najevo, že nepojištění řidiči kvůli své nezodpovědnosti mají vyšší míru nehodovosti, což se později odrazí na jejich finanční situaci, jelikož jejich bouračky nikdo neuhradí.

iZdroj fotografie: unsplash.com
Policie v Northamptonu nyní více kontroluje nepojištěná vozidla.

Od zahájení této kampaně už uplynula nějaká doba a policisté tak zabavili několik desítek vozů z důvodu, že nebyly pojištěny. Spolu s tím častěji kontrolují licence řidičů a technický stav podrobněji, než tomu bylo doteď. Na základě toho policisté zajistili velké množství vozidel z důvodu, že jejich řidiči neměli platné řidičské oprávnění.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články